Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopó műanyagot hogy tudnám...

Kopó műanyagot hogy tudnám simává változtatni?

Figyelt kérdés

Golf 4esről lévén szó, a váltót körülvevő műanyagon, mint egy gumisabb réteg lenne, és ez kezdett el nyomokban felválni. Igazából az autóban sok helyen van ez a "gumis" réteg, de különösen a váltó körül és az ajtó fogójánál kopik.


Itt egy kép, magáról a területről: [link]


A csatolt képen nem látszódik a kopás (nem saját kép), viszont erről a területről beszélek. A csillogó kerettől kifele, és az elhúzható tároló fedele.


Nagyon finom csiszolóvászonnal hat átmegyek rajta, az megoldaná? Vagy csak kárt tennék benne?



2020. márc. 30. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A legjobb talán az lenne, ha kivennéd és lefóliáznád hasonló színű fóliával.
2020. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam erre, mert az alatta lévő rész matt műanyag. Tehát szép lenne az alatta lévő rész is, csak így, hogy hol ilyen, hol olyan, így furán néz ki.


Ezért is érdeklődtem, hogy esetleg más csinálta-e már ezt.

2020. márc. 30. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg először egy kis darabon valamilyen oldószerrel (pl. féktisztító) letörölni azt a bevonatot. Nekem hasonlót sikerült így leszednem, bár az nem autóalkatrész volt.
2020. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez kérem a VAG konzern “soft touch” névre keresztelt cucca . (Nagyon sok modellben és márkában használták hogy “prémiumabb” érzést/fogást érjenek el vele. Ami még nem kezd el kopni és ragadni! Addig működik is)


Ha sérűlt és vagy kezd ragadóssá vállni, akkor vagy újra lehet fújni külön ilyen spray-el, vagy ‘leszedni’ róla. Ha eltűnik ez a vékonyabb réteg, általában egy sima/puha műanyag van alatta.

A fent említett elemet én lecsiszolnám és ha nem tetszik amilyen lett (jobb lesz) lefóliáznám vagy színre fújnám.


Ui.( Nagyon idegesítő ez a soft touch cucc amikor ablakemelő gombokon, klíma/rádió gombokon használják, amiket gyakaran használ az ember és hamar elhasználódik)

2020. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erről van szó. Nagyon szépen köszönöm a válaszod, kedves utolsó!
2020. ápr. 1. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!