Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyságrendileg mennyivel...

Nagyságrendileg mennyivel lehet drágább egy benzines 3-as BMW fenntartása egy benzines 7gen Honda Accordhoz képest?

Figyelt kérdés

Azért vagyok kíváncsi erre, mert 4 éve vagyok Accord tulajdonos, és az utóbbi időben havi szinten elromlik valami benne. Havi átlag 200K-t, vagyis évi kb. 2-2.4M-t fizetek a javíttatásra.

Ezek alapján kiderülhetett, hogy nem éppen vagyok elvakult hondás. :)

Eközben az van a köztudatban, hogy a BMW fenntartása drága... Jelenlegi, vagy volt BMW tulajdonosok véleménye, tapasztalata érdekelne elsősorban. Köszönöm!



2020. ápr. 3. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
AZ se jobb és nem kerül kevesebbe, csak lehet hogy nem ismerik el.
2020. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából hasonló.
2020. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3-asom van. Nem olcsó. De kb évi 100-200 a szervíz, nem havi.... mondjuk szerintem ez is sok. De ha ez kell ehez az autóhoz akkor ez kell.
2020. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek veled. Személy szerint BMW párti vagyok, 3-asom van, és a Prelude-n kívül a hondák sose tetszettek. Viszont ha már ennyit ráköltöttél én azt mondom hogy tartsd meg, mert lehet ha váltasz kezdheted elölről.


Annyi hogy egy autó ha jól össze van téve akkor márkától független nem szabadna évi százezreket se vinnie.

Valamiért azt érzem (bocsáss meg ha nem így van, nem gyanúsítgatlak),hogy vagy te vagy a szerelőd tűzoltásszerűen javítjátok az autót. Hogy csak akkor csináltok meg rajta bármit ha már baj erősen észlelhető baj van, és akkor is csak amit azonnal elengedhetetlen.

Valahogy ezekből a költségekből azt érzem hogy szerelőhöz hordod, aki szépen számláz, de mindig csak amit feltétlen muszáj teszi rendbe. Természetesen ha valami szar és nincs időben kiszúrva az több más alkatrész idő előtti kopását vagy tönkremenetelét is okozhatja. Így ha sose mentek elé a dolognak akkor egy ördögi kör lesz az egész, mert mindig mire észreveszitek hogy baj van, addigra elkezdett 2 másik alkatrészt is kikezdeni. Ami nemsokkal miután megjavítottátok az elsőt, beérik.

Hogyha pedig így van ahogy leírtam (hogyha nem te szereled akkor szerelőd tudja igazán) akkor mindegy mit veszel, ugyan ez lesz.


Havi 200k sehol se normális. BMW-m van, de nem sokkal keresek többet mint a havi 200K (ciki vagy sem, jelenleg így állok és örülök hogy van munkám). Ha ennyit vinne az autó, nem hogy tankolni nem tudnám még 290-es benzin árral se, enni nem tudnék mellette.

2020. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es: köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad a véleményedet!

Amint bármi rendellenességet észreveszek, rögtön viszem szerelőhöz és javíttatom, nem várok vele. Napi szinten használom, így azonnal feltűnnek a hibák. A járvány miatt persze most nem járok vele. Egymástól teljesen független dolgok mennek tönkre, de egymás után.

Kis ízelítő: először az első féktárcsák kopnak el, majd jön a Generátor, utána a katalizátor, gyertyák, kerékcsapágyak számolatlanul, majd szervoszivattyú a szervocsővel együtt (ez a 2 mondjuk pont egyszerre), kézifék, aztán az ékszíjtárcsa, üzemanyagszivattyú, majd a hátsó féktárcsák. Aztán volt, hogy összetörtek hátulról - hátsó lökhárító csere + baloldali kipufogó csere. Évi kétszer (szigorúan 10 ezer km-ként) motorolaj + szűrők cseréje.


"Viszont ha már ennyit ráköltöttél én azt mondom hogy tartsd meg, mert lehet ha váltasz kezdheted elölről." - igen, ezt többen is javasolták, és ez tűnik a legésszerűbb döntésnek. De vajon hol lesz ennek a vége? :) Mert lehet, hogy megtartom még 5 évig, és közben rádobok 12 milliót erre a "japán csodára".

2020. ápr. 5. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!