Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyjtás ráadásával a reflekto...

Omnifix kérdése:

A gyjtás ráadásával a reflektor világítani kezd. Elkötötték a gyújtáskapcsolót?

Figyelt kérdés
Most vettem egy Renault Thaliát, megvételkor leellenőriztem a lámpákat, világítottak (persze laikus volt aki ellenőrizte, én kapcsoltam). Azt viszont így nem sikerült kiszúrni, hogy csak lekapcsolni nem lehet. Otthon vettem csak észtre. Mellesleg gyújtás nélkül az utastér világítás sem alszik el automatikusan.

2020. ápr. 4. 19:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem gyújtáskapcsolót akartam írni, hanem világításkapcsolót!
2020. ápr. 4. 19:33
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak országok ahol gyújtás ráadására kapcsolnia kell a tompítottnak is, lehet ez is ilyenból érkezett pl Dánia. Van autó amelyiknél a biztosítékot kell átrakni,van aminél programozni lehet ezt a funkciót.
2020. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magyarországon forgalomba helyezett.

0 állásban reflektor,

tompított állásban tompított,

reflektor állásban reflektor.

2020. ápr. 4. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég furcsa, nem lehet, hogy összekevered a lámpatípusokat? Miért kötné be valaki úgy a kocsiját, hogyha beindítja, akkor egyből le kelljen kapcsolnia a reflektort? Nekem off állásban a tompított világít, helyzetjelző állásban a helyzetjelző + a középkonzol gombjai, tompított állásban pedig a tompított + a középkonzol gombjai. Reflektor meg az indexkapcsoló előretolásával, de off állásban az nem működik. Illetve tompított helyzetben gyengébben világít a műszerfal, mint off-ban, tehát gyakorlatilag nappali/éjszakai módnak feleltethető meg.
2020. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nappali menetfény?
2020. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, konkrétan tompított.
2020. ápr. 5. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem olyan, mint az enyém. Hogyha nem nyúlsz a kapcsolóhoz, akkor ha kiveszed a kulcsot, akkor elalszik, nem? Szerintem hasznos így bekötve, lakott területen kívül úgyis kell, városban se baj, ha ég. Én biztos elfelejteném felkapcsolni amúgy, ha nem így lenne:D Hátránya csak az, hogy nem lehet úgy menni, hogy semmilyen lámpa nem ég, de sötétben lopakodáson kívül nem hiszem, hogy van olyan helyzet, amikor ez gondot jelentene.
2020. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hasznos, mert el van kötve és az utastér világítás úgy marad, ami hosszabb távon lemeríti az akksit.
2020. ápr. 6. 07:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy szerelőt, azt mondta, hogy Thaliánál gyakran elromlik, és akkor össze-vissza kapcsol.
2020. ápr. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!