Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel van összeragasztva az...

Mivel van összeragasztva az autó fényszórója?

Figyelt kérdés

Projektort szereltem a hagyományos síküveges fényszórómba. A munkálatokkal már végeztem, egyetlen lépést kivéve. Az üveget nem tudom milyen ragasztóval tegyem vissza a lámpaházra.


Olyannal szeretném, mint amivel eredetileg is volt. Ez valamilyen hőre oldódó ragasztó. Sötétszürke színű.


Valahol azt olvastam butilkaucsuk ragasztóra van szükségem, de rákeresve nem sok mindent találtam. Volt szalag és tubusos kivitel is, sehol nem írták, hogy jó lenne lámpához.


Szerintetek?



2020. ápr. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz hozzá. A Teroson (Terostat) termékei között nézz szét.
2020. ápr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olaj és hőálló fugaszil is jó, amivel a szelepdeknit is belehet kenni.
2020. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mármint a butilkaucsuk lesz jó?



A fugaszilból elvileg ilyen gumiszerű anyag lesz igaz?

2020. ápr. 8. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a butilkaucsukra gondoltam. Gyakorlatilag azzal van gyárilag is rögzítve. A Teroson sokféle ilyen terméket gyárt, bár nem olcsók. Én most vettem 20x2 mm-es szalagot és az teljesen olyan állagú mint a lámpaüvegnél használt anyag. Neked talán a tubusos vagy a gyurma lenne jó.
2020. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Esetleg van tanácsod arra melyik webáruházból tudnám házhoz szállítva megrendelni?

2020. ápr. 10. 01:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a szalagot autósboltból rendeltem, de ebből csak 40 méteres kiszerelés van. Hajó vagy lakókocsi alkatrész forgalmazóknál lehetne még megpróbálni, mert azoknak a nyílászáróit ilyenekkel tömítik.

Esetleg a Sika Lastomer 710 nevű kartusos anyagot lehetne még kipróbálni. Ez viszonylag olcsó, de csak fekete és fehér színű van belőle. A feketét már próbáltam. Jól ragadó anyag és évek múlva is elasznikus marad, de a maradékot nagyon körülményes eltávolítani mert feketére fog minden felületet. A benzin oldja, de olyan mintha kátrányt akarnál lemosni egy felületről.


[link]

2020. ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez tökéletes lesz!


Köszönöm szépen a segítséget mégegyszer! :)))

2020. ápr. 11. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!