Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely autókat neveznek "kis...

Mely autókat neveznek "kis Ferrariknak"? Melyek presztizsben nyilvánvalóan nem, de formatervükben és megítélésükben pozitívak.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Toyota MR2-esek ilyenek. Főleg a gömbölyűbb második generációs, a 90-es évek elejéről.
2020. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még soha nem hallottam, hogy bárki bármit kis Ferrarinak nevezett volna, nem hogy többen, szoknának...
2020. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fenti példa sem rossz teszem azt. De sokan a Fiat Coupé-t szokták kis Ferrarinak hívni.


Ha nem tudsz ilyenekről, nem írsz. Ír, aki tud - az elsőhöz hasonlóan.

2020. ápr. 11. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen a Fiat 850 Spider-t hívták így, de másról nem hallottam. Az gyakorlatilag a csórók Ferrarija volt.
2020. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan modell nincs (bármely gyártónál, nem szempont melyiknél), mely nem a csóró ligában játszik, de nem is kerül újonnan többe harminc-negyven milliónál? Tehát nem drága hetven, vagy száz millióról indul az újkori ára (nyilván használtan egyre olcsóbb lesz mind), de nem is kevéske öt-tíz millió?


Egyfajta "igényesebb" kis Ferrari?

2020. ápr. 11. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A Fiat X1/9-re is hallottam már ezt a kifejezést.
2020. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

4 részre lehet osztani a ferrarikat. Nagyjából úgy kell elképzelni hogy pld. 1. van az aktuális csúcsmodell a v12 motorral 700-800 lóerővel (812 superfast stb), 2. Van amit limitált példányszámban gyártanak egyedi megrendelésre (enzo,fxx) 3. a méretben kisebb, árban "barátibb" több példányszámban készülő kis ferrarik (f430, 458 italia) kisebb motorral általában v8-al nyilván nem szerény teljesítménnyel.


Van még egy kategória de az most hirtelen nem ugrik be. Szóval a "kis ferrarik" azok amiket 25-30 millióért használtan megvehetsz. Méretben illetve teljesítményben valamint árban is szerényebb autók. Úgy képzeld el mint a c mercit meg az s mercit.

2020. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom láttál-e már előben v12-es ferrarit de nagyon nagyok. Hosszabbak mint egy családi kombi. Nagyon szélesek,laposak. A v8-asok meg kompaktabb méretűek ~ 4,5m max amíg egy "nagy ferrari" 5 méter környékén van
2020. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!