Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Levegőszűrő és levegőszűrű...

Levegőszűrő és levegőszűrű között mi a különbség?

Figyelt kérdés

direkt alvázszámra keresve kidob nekem 150db levegőszűrőt ami jó az autóba, kb 1000 és 5000ft között

most ahogy nézegettem egy gagyi van az autóban és lecserélném valami minőségire de így nem tudom mi kell nekem


2020. ápr. 11. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:

*levegőszűrő és levegőszűrő

csak a nyelvtannácik megjelenése végett :)

2020. ápr. 11. 20:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizonyíthatóan nem sok minden. A marketing gépezet hihetetlen mértékeket tud ölteni. Van ahol valóban számít a név, de az ilyen gyakran cserélendő cuccokat iszonyatosan túl tudják árazni, gyakorlatilag a semmiért. Ugyanaz a légszűrő/olajszűrő/termosztát stb. eladásra kerül mondjuk háromszoros áron Gates néven, miközben az összeset a QH gyártja (vagy képzelj el valami hasonlót).
2020. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi.
2020. ápr. 11. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Bőven van különbség, egy gagyi 1000ft-os, és egy minőségi, (nem mondom, hogy gyári) között. Mégpedig a méret!

Egy gagyi utángyártott, fél cm-rel is kisebb lehet és már nem is illeszkedik a légszűrő házba, vagy ha azt nézed, hogy egy minőségi pl Mann filter szűrőnél a harmonika papír több helyen meg van szilikonnal erősítve, hogy tartása legyen. Ellenben egy noname szűrő, csak vékony harmonika papír, majdnem átlátsz rajta.

És ez tapasztalat, én mindenkit arra buzdítok, keresse ki azt a szűrő gyártót aki a kocsijának a gyári beszállítója, és vegye azt a fajta szűrőt, méretpontos, megbízható minőségben.

2020. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Légszűrőből én azt mondom érdemes rászánni a lóvét úgyse évente cseréli az ember. Nekem 60 ezer a gyári csereperiódus de 30-nál cserélni szoktam az nálam 3 év.

3 évente 5 ezer Ft a Mann szűrő és nyugodtan alszok.

2020. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azon ne lepődj meg, hogy egy autótípushoz nem csak egyetlen gyártó/beszállító forgalmaz levegőszűrőt! Gondolom motorolajból vagy gumiabroncsból sem kizárólag egyetlen márka jó az autódba/ra. Ugyan ez a helyzet a többi alkatrésszel, így a légszűrővel is.

Nem tudok róla, hogy lenne objektív pontos laboratóriumi összehasonlítás a különböző márkájú légszűrők között. De mivel nem túl drága alkatrészről van szó, amit nem túl sűrűn kell cserélni és egy modern turbó motor szempontjából nem teljesen lényegtelen a beáramló levegő mennyisége és minősége, úgy gondolom, hogy éves szinten egy-két ezer forint spórolás miatt nem kísérletezek vele.

Minden második olajcsere alkalmával, azaz 30.000km-enként cserélem a levegőszűrőt, ami nálam kb 1 évet jelent. A gyártó szerint ráérne 60.000km/4 évente cserélni, de már nagyon fekete szokott lenni ekkor is a szűrő, inkább cserélem. MannFilter vagy Mahle szűrőket szoktam venni. (Gyáriként is ezt adják, egyedül a csomagolás más.) Egy légszűrő az autómhoz 3-4eFt. Az olcsóbb távol-keleti no-name lenne 1,5-2eFt. Tehát nem egy őrületes összeg a márkás ("gyári") felára.

Egyedül pollenszűrőből szoktam olcsóbbat venni, mert az az autó, motor működését egyáltalán nem befolyásolja. De ott eleve nagyobb az árkülönbség is. Egy gyári, vagy MannFilter aktívszenes szűrő 12eFt. Ugyan ez olcsóbb változatban, olyan márkában amiről legalább már hallottam 2-3eFt. Méretben nem szokott gond lenni, a szagok, por se jön be jobban mint a drágábbal.

2020. ápr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!