Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz csere és légtelenítés,...

Hűtővíz csere és légtelenítés, hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés, hogy adott egy Skoda Octavia Mk1-es, 1.6-os benzines, 1U5 kombi, BFQ motorkódos autó.


Hűtőfolyadékot szeretnék cserélni rajta, a leeresztő csapot azt meg is találtam már rajta.

Viszont a hűtő légtelenítésével kell ennél az autónál foglalkozni?

Mármint előtte egy Fiat Punto 2-es (facelift előtti) autóm volt, és ott a hűtőn 2 helyen is voltak légtelenítő csavarok, amit meghatározott sorrendben, a radiátor felső csövének "masszírozásával" kellett légteleníteni.


A skodámban viszont arra már rájöttem, hogy a hűtőről, a termosztátházról és a belső körbe menő csőcsonkról is a legmagasabb ponton le van vezetve egy kb kisujjnyi vastagságú cső, ami visszamegy a kiegyenlítőtartályba. Én ebből arra következtetek, hogy önmagát légteleníti a rendszer, miután felöltöttem, de nem akarok hülyeséget csinálni, így inkább megkérdezem, mielőtt nekilátok.


A másik, hogy két csere között érdemes-e valamivel átmosni a rendszert? Régebben hallottam trisós vizes öblítésről, de kérdés, hogy a viszonylag modernebb autók mennyire igénylik az ilyen jellegű átmosást?


Előre is köszönöm!



2020. ápr. 13. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szemben állsz vele, jobb alul van egy csap. Azt kinyitod úgy lejon egy része. Ugye mellé a kiegyenlítő tartály sapkát leveszed úgy nem lesz "vakum". Sajnos a motorban marad így is víz a termosztát miatt. Szóval ha azt is le akarod engedni akkor le kell szedned a termosztát házat is. Legteleniteni könnyű. Mint minden zárt rendszer úgy ez sem igényel mást mint feltolteni vízzel és beinditani. Mindig figyeld mennyi fogy el és úgy tölts rá. Benzines így hamar felmelegszik majd.
2020. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz rajta légtelenítőt, akkor nem kell, magát légteleníti.

Trisót nehogy belerakj, az megbontja az aluminiumot is!

Folyni fog mindenhol.


Vannak ilyen hűtőtisztító adalékok, vagy ecet. Az jó.

2020. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb 15-20 évnél fiatalabb autó általában kilégteleníti magát. Üzemi hőfokra be kell melegíteni, hogy nyisson a termosztát. Ekkor a levegő kijön. Csak arra kell figyelni, hogy a kiegyenlítő tartályban lehet hogy utána kell tölteni.

Én biztosan nem töltögetnék bele házi kotyvalékokat (trisó, ecet, citromlé, zsíroldó, stb...) mosás céljából. Ha nem volt vele gond, csak sima időszakos csere, nem is mosogatnám.

2020. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell mosni a rendszert. Ez egy teljesen zárt rendszer (elvileg), így nem juthat be kosz.

Csapvizet nem szabad bele önteni és pár évente cserélni kell a fagyállót és kész, ennyi.

2020. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azért lesz koszos mert zárt rendszer.. Hanem a fagyálló a 20 év alatt lerakódásokat csinál meg a víz is legtöbb esetben. Rozsdarol nem is beszélve. Ha valakinek nagyon moshatnékja van akkor van a Mannol-nak erre koncentrátum.
2020. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!