Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51. Mit tegyek?

Simson S51. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Simson S51. Tábori Tuning által felújított főtengely, Koyo C4 csapágyak. Ismételten lóg a főtengely. Szeretnék venni egy újat, viszont nem tudom, hogy cseréljek-e vele együtt lendkereket. (a blokk is csörög) abban se vagyok biztos, hogy a lógás miatt adja a csörgő hangot, gyanakodtam a kuplungkosárra is. Tehát, kérdések:


1. Ha veszek új főtengelyt, akkor a későbbiekben érkező 60/4 hengerhez melyik lenne jobb? Erősített MZA 70-es főtengely, vagy egy tuning felirattal ellátott 51-es MZA?


2. A lendkerék előtudja idézni azt, hogy elkezd lógni a főtengely csapágy?


3. Kuplung kosarat megérné cserélnem?



2020. ápr. 13. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

én már vettem volna bontóból vagy blokkot, vagy komplett szimót. Kizárt, hogy mellényúlj.

Ez már túl sok probléma, hogy megérje állandóan javítani.


Szerintem.

2020. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy az árak annyira elszálltak.. egy normális blokk 50.000 FT a Simson meg 200..
2020. ápr. 14. 08:55
 3/8 S70E ***** válasza:

Hali. 1: 60-as hengerhez nem jó a 70-es főtengely,mert könnyített a nagyobb dugattyúhoz.

2: A kiegyensúlyozatlan,görbe lendkerék hamar "csapágyassá" teszi a mocit.(Én is jártam így!)

3: Kuplungkosarat csak akkor kell cserélni,ha a fogai kopottak.

2020. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 S70E ***** válasza:
Hali.Hány km-van a főtengelyben?Mert annak nem nagyon lehet ettől baja.
2020. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem minek akarsz főtengelyt cserélni, ha csak csapágyas. Mellesleg C3-as csapágy való bele. Kuplung kosarat csak akkor, ha már több milliméteres játéka van, de akkor főtengely fogaskereket is.
2020. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kb 400km lehet a főtengelyben.
2020. ápr. 14. 11:48
 7/8 S70E ***** válasza:
Hali.Akkor,ha jók a csapágyfészkek a blokkban,és a főtengelyen,cserélni a csapágyakat és nézd meg a lendkereket,nincs-e benne 8-as.Ha van, akkor vagy" kinyomkodod" belőle,vagy teszel rá egy jót,és o.k. lesz a gép.
2020. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!