Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a 102-es jogosítvány kód?

Mi az a 102-es jogosítvány kód?

Figyelt kérdés
A MÁV-nál kaptam volna munkát mint gépjárművezető de a vírus miatt lemondták. B-s jogsim van és ezt is kérték ezen ugye 101-es kód van de 102-es kód kellene ami az egészségügyi vizsgálat de nem tudta a háziorvos mikor elmentem hozzá hogy azt hogy tudná ő megadni. Szóval ezt majd az ottani üzemorvos adná meg?

2020. ápr. 15. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb háziorvos jogosult ennek elvégzésére. Lényegében ugyanaz, mint az 1-es típusú, csak rövidebb időre szól.
2020. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom de ő nem tudja mi ez és hogy tudná megadni...
2020. ápr. 15. 15:35
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
2-es csoportú orvosi alkalmassági.
2020. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

102 kód a "hivatásos", amihez szigorúbb felteteleknek kell megfelelni, max 5 évre adható ki az alkalmassági (természetesen újabb vizsgálattal meghosszabbítható), munkaalkalmassági vizsgálatra jogosult, üzemorvos adhatja ki, nem a háziorvos.

A szigorúbb feltételek sem teljesíthetetlenek, de pl "sima" B kategóriához nem kell hallás vizsgálat, a 102 kiadásához lehet feltétel

2020. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az komoly kérdőjel az eseteben, hogy a háziorvosod miért is nem tudja, hogy mi az a 102-es kód?

Biztos, hogy orvos?

A 102-es jogosítvány kód nem egy ritkaság, nincs olyan háziorvos, akinek a páciensei között nincsenek "hivatásos sofőrök'

2020. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amihez szigorúbb felteteleknek kell megfelelni"

én most a sima helyett ezt tettem egy éve, mert felmerült hogy hivatásos sofőrnek megyek. A szigorúbb feltétel annyi volt hogy mértek cukrot és ennyi.

2020. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26 éve van hivatásos jogsim, régebben valóban csak az üzemorvos csinálhatta meg, de mostmár a háziorvos is. Utóljára (2 éve) már a háziorvosnál voltam. Előtte (7 éve) még az üzemdokinál. Úgyhogy egyeztess a háziorvossal. Megadhatja.
2020. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!