Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » GAY rendszámos az új audim,...

GAY rendszámos az új audim, le lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Mármint a rendszámot.
2020. ápr. 16. 17:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
most vettem egy csávótól, jó áron volt, de rendszám megőrjít.
2020. ápr. 16. 17:40
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Pénz kérdése, ha megfizeted, lecserélheted.
2020. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
47%
Ha bemész a kormányablakba, ott asszem 10 ezerért cserélik a rendszámot viszont az R vagy S betus rendszám lesz. Viszont a matricát amit a szélvédon van azt le kell szedni és leadni a rendszámtáblákkal együtt. Mellesleg használd egészséggel :)
2020. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha bemész, hogy sértőnek találod adnak másikat.

De amúgy is az ilyen jellegűeket egyből kiszórják, mivel sértő/rasszista vagy egyéb dolog.

Volt olyan hogy valami fogorvos külföldön csináltatott valami egyedi rendszámot, ami a fogászatát reklámozta. Most hogy mi volt benne sértő azt meg nem mondom, de pénzbirságot is kapott, meg rendszámot kellett cserélni, hiába vitte az ügyet bíróságra is és bizonyítani is tudta, hogy az a "sértő" dolog csak a fogászatának reklám és nem más.

(Ha megtalálom majd belinkelem a cikket)

2020. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Le lehet, de új rendszám + új forgalmi, 10000 Ft biztos megvan, ha annyit megér...
2020. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Na akkor pontosítsuk a válaszokat:

- ha bemegy lecseréltetni, több mint valószínű SC* kezdetűt fog kapni, az R-ek kb. egy hónapja elfogytak

- szélvédőről leszednie nem kell semmit, mert a GAY nem EU-s rendszám, hanem zászlós szélű, régi 2004 előtti fajta (JDA-tól újabb rendszámoknál van matrica a szélvédő sarkában), viszont az új rendszámhoz értelemszerűen fog kapni reg.matricát, amit a szélvédő jobb alsó sarkába kell ragasztania

- a negatív jelentéstartamú rendszámokat valóban nem adják ki, (ahogy gondolom most majd a SEG, meg a SEX is ki fog maradni hamarosan), csakhogy akkoriban nem volt elterjedt az angol, és nem tudták, hogy pontosan a "géj"-nek ejtett szót, hogyan kell leírni. GAY ki lett adva, viszont a GEJ, és a GEY is kimaradt helyette! (ugyanez a helyzet az ASS / ESS esetén is)

- a külföldi történetet nem olvastam, nagyon kíváncsi vagyok, mi volt a sértő, hátha előkerül a cikk, olyan viszont volt, Mo-n, hogy a Q R V A (+ egy szám már nem tudom mennyi volt) ki lett adva mint egyedi rendszám, majd egy pár hónappal később be is vonták. Aztán, hogy visszaadták-e a rendszám árát, vagy lett-e kompenzálva valahogy a dolog, az már nem derült ki...

2020. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tényleg próbálom keresni de több éve olvastam valahol.


[link]


Érdekességként addig ezt itthagyom.

2020. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez is jó :D

De amit keresek csak azért se találom.

2020. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
GAY sorozat ki volt adva, én is láttam már több ilyet. Bármikor kérhetsz új rendszámot, indokolni sem kell. Viszont nem ingyenes. 8500Ft/pár + 6000Ft az új forgalmi.
2020. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%
Nem tudom, hogy mit jelent a "most vettem", de ha még nincs átíratva, akkor érdemes összekötni a rendszámcserével, és akkor csak 8500Ft, mivel új forgalmit átíráskor amúgy is kell fizetni.
2020. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!