Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a felni amit néztem majdnem...

Ha a felni amit néztem majdnem minden számozás megfelelő csak ET43 helyet a kinézett felni ET48 az már probléma?

Figyelt kérdés
Mert tudom ha pl ET43 a felnim és alufelniben mondjuk van ET40 akkor valami közbenső gyűrűt vagy mit adnak hozzá,hogy m,eg legyen az ET43.

2020. ápr. 19. 00:18
 1/4 anonim válasza:

Ha a többi szám passzol akkor nem lesz vele gondod. Az ET szám az mm-ben azt jelképezi, hogy mennyire fog kint vagy bent lenni a felni. Minnél nagyobb az ET, annál bentebb lesz a kerék és ez fordítva is igaz.

A te esetedben 5mm-el bennebb lesz az új kerék (ha a "J" ugyan az).

2020. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pár mm eltérés az ET-ben nem gond. 5 az már nem olyan kevés, de ha nem valami gyáritól eltérően extrém széles felniről van szó, akkor még elférhet.
2020. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Rosszul tudod, te az agyátmérőre gondolsz.

Az ET azt jelenti hogy a felni középvonalától hány mm-re van a felfekvése, tehát egyszerűsítve ahogy #1 is írta, mennyire lesz kint a felni.


5-tel nagyobb ET esetén (azonos szélességet feltételezve) 5mm-rel lesz bejjebb a kereked külső, illetve belső pereme egyaránt, tehát mégcsúnyábban bent lesz az autó alatt. Ekkora eltérés esetén valószínűleg nem fog belelógni semmibe csak csúnyább lesz.

2020. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, szarul néz ki ilyen nagy ET-vel az autó alatt.
2020. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!