Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok mondani autókat amik...

Tudnátok mondani autókat amik nagyon megbizhatóak voltak/vagy akár ma is azok még a 80-90es évekből?

Figyelt kérdés
Mert sok embertől hallotam ezek az autók voltak a legmegbizhatóbbak(sokkal jobbak mint a maiak)

2020. ápr. 19. 17:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Kigyullad a checkengine, akkor megy tovább az autó, és mikor van időd, elviszed egy NORMÁLIS szerelőhöz, megnézi és kideríti a hiba okát. A Lada Samarán nem volt check, azt se tudtad, hogy baja van, ha nem volt füled hozzá. És azt nem csak lehet, hanem KELLETT is szerelni, nagyon gyakran. Valamiért az emberek nem Lada Samarákkal járnak hosszú utakra, nem is értem miért.
2020. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Két Szamarám volt, összesen 25 évig..

Te már csak tudod, mennyit kellett szerelni.

Az Opelünk, ami újonnan került hozzánk, 5 év alatt többet volt szervizbe, mint a két enyém.

Cseréltek több mindent, de csak gyulladt A ChekEngine és nem tudta sem az átadó, sem másik szakszerviz megcsinálni... Pewrsze, ment tovább, aztán feladtuk

Aműgy mit gondolsz mennyi idő egy gyujtőtrafót, vagy osztófejet cserélni?

És nincs szervizbe viszem, várok, ott volt "saroglyába", sose volt rá szükség.

2020. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tévedsz, a másodikon volt ChekEngine, Bosch befecskendező és kanadai szoftver volt rajta, dupla lambda szondával.

Egy gémkapoccsal lehetett kivillpgtatni a hibakódot.

Azzal se volt gond...

De összesen ennyi volt az elektronika.

2020. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
28 éves japán autóval járok, napi szinten. Még mindig megy, nincs vele gond. Sok ismerős "új", meg pár éves autója rendszeres szervízlátogató. Ez csak akkor, ha a kopó-fogyó dolgokat kell cserélni. Ja, villanyablak, villanytükör, központi zár, ennyi pont elég a luxusból.
2020. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Utolsó milyen autód van?
2020. ápr. 19. 20:01
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Daihatsu (14-es voltam).
2020. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#11, nem azzal van a gond, hogy ha hiba van az autóban kigyullad egy lámpa, hanem az, hogy már ott tartunk a kigyulladó lámpa maga a hiba. Senki nem mondta, hogy az a teljesítmény, a korszerűség, a biztonság és az innováció ami nem tetszik a mai autókban. Hanem az, hogy mostmár gyakorlatilag mind kezd olyan lenni, mint egy mobiltelefon, vagy gumióvszer.
2020. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor kért a kolleganőm, megnézném a keréknyomásokat, mert "nyekereg" az érzékelő rendszer.

A nyomások egyformák, pontosak voltak, de csak szervizbe kellett vinni (bejelentkezni, időpontot kérni, vinni stb.), és tudatni a az elektronikával, hogy ne jajveszékeljen, mert minden rendben van.

Mit mondjak erre...

Téli gumira cserénél sem egyszerűbb olykor a helyzet.

2020. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

11

Akkor biztos én vagyok a hülye, hogy több nyugati (német) autót is használok párhuzamosan, 10-12 év körüliek. És mégis mindegyik megy jól, nem ég a checkengine, csak nagyon ritkán, mikor tényleg oka van. És valahogy mégsem a karburátoros Daciával (az is van) indulok el a minden hónapban esedékes európai körütamra (5000 km-es kanyarokat csinálok), hanem ezekkel a megbízhatatlan szutyok modern autókkal. Nem is értem, miért nem 30 éves Toyotával járok, 35 éves Golffal, vagy netán Lada Samarával. Minden bizonnyal én vagyok a hülye. Az elmúlt 10 évben EGYSZER maradtam ott Ausztriában, és az is mechanikai hiba volt, nem elektronikai. És mégcsak azt sem mondhatom, hogy millió forintokat költök az autókra, csak általános karbantartás, ami persze nem olcsó, mert nagyon sok km-t megyek, de ennyi, semmi más. Egy napi használós, hosszú utakra is menős autónak egy 5-10 év körüli 2.0 TDI, vagy a régi 1.9 PDTDI VW féle motorral szerelt autótól nincs jobb, de mindjárt úgyis jön valaki, aki csak képen látott ilyeneket, és megmondja, hogy én vagyok az idióta, és ezek szarok, mert olvasta az interneten.

2020. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!