Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Befolyásolhatja a lengéscsilla...

Befolyásolhatja a lengéscsillapítók állapota a gumikopást?

Figyelt kérdés
Van egy mk3 mondeóm, fékcserénél vettem észre hogy az első, illetve a hátsó kerekek esetén is a gumik belső része sokkal jobban el van kopva mint a külső. A porvédő gumi bal elöl szakadt egy kicsit, jobb oldalon pedig nincs rendesen a helyén. Futóműbeállítás elég ilyen esetben vagy lengéscsillapítókat is cserélnem kell?
2020. ápr. 19. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először egy futómű beállítás és ott majd megmodják hogy hogyan tovább, kell-e még valamit cserélni.
2020. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lengéscsillapítók hibája jellemzően nem ilyen gumikopást szokott okozni. Az biztos, hogy a futóműnél valami nem stimmel, az újbóli beállítás megoldja a problémát. Azt, hogy a lengéscsillapítók jók-e, ennyiből nem lehet megmondani. A szakadt porvédő miatt előfordulhat, hogy a karmantyú jobban megkopott a kelleténél, de a házilagos vizsgálati módszerek (alábújok és megnézem, meglengetem elöl-hátul) csak a nagyon súlyos gondokat jelzik. Ha a lengéscsillapítók még megfelelően csillapítanak, a porvédők cseréje akkor is kötelező, hogy ez az állapot minél tovább maradjon fenn.
2020. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első kerekeknél a belső kopás, ha a szilentek jók, összetartási hibát jelez (pontosabban nem össze, hanem szétartás van).

Hátsónál, ha nem állítható hátul is az összetartás (ez ritka, de létezik), akkor nem tudom, szilenthiba itt is lehet.

Lengéscsillapító hiba esetén kagylós a kopás, egészen más mint az előzőknél.

2020. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt még kresz-en is tanítják...

Lengéscsillapító hibával kagylósra kopik a gumi.

Ha féloldalasan kopik, akkor futóműállítás kell

2020. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvittem futóműbeállításra a már felszerelt nyári garnitúrámmal, amik eggyel nagyobb felniken vannak, azt mondták csak hátul kellett állítani, ott is csak minimálisat, állításuk szerint ez a beállítás az eggyel kisebb téli garnitúrámnak nem volt jó, és emiatt kopott félre.
2020. máj. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!