Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt prémium gumi?

Használt prémium gumi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sikerült szereznem egy szett alufelnit, viszont elég szűkös maradt a keretem, nem dolgozok még, tanulok, gondoltam majd nyáron veszek rá gumit. Viszont most ajánlottak nekem jelképes áron 4 Bridgestone nyári abroncsot, 5mm-es barázdával, nincs kirepedezve, egyenletesen van kopva, egyetlen szépséghibája hogy 2010es gyártás. Szerintetek felrakjam? Nyár végén mindenképpen vennék új szett gumit a nyári fizuból, viszont legalább addig se a téli gumijaim koptatnám nyáron.

2020. ápr. 22. 13:09
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
49%
Ha nem hősködsz vele és tudsz fékezni kanyarok előtt, akkor felteheted nyugodtan.
2020. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
44%
Ha a jelképes ár nem.haladja meg a 4000forintot.......marmint nem darabonkent hanem az egesz szett akkor vedd meg.......mert emugy penzt nem.adnek egy 10eves szettért legyen az barhogy tárolva meg barmilyen markaju......
2020. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ne, ne! 10 éves gumi használhatatlan, ráadásul gumis mondta épp - bár téli Bridgestone-ra -, hogy azok nagyon gyorsan megkeményednek és használhatatlanná válnak. Nekem 5-6 éves téli Bridgestone-ok vannak a téli autómon, és durván csúsznak, azt vettem észre. Mármint nem havon, hanem száraz úton is. A 10 éves gumin már tök mindegy, milyen a barázda, az kukába való. Felni helyett meg inkább gumira költenék a helyedben. De hát ki hogy gondolja. Tudom, ilyenkor még a menőzés a lényeg, a gumit meg úgyse nézi senki. Max a rendőr, amikor balesetet szenvedsz. Persze ne legyen így. Inkább hagyd rajta a télit, és közlekedj óvatosan, aztán ha lesz pénzed, vegyél egy normális új nyári szettet. 4-5 szezonnal kalkulálj szerintem egy szettnél.
2020. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
konkrétan a jelképes összeg 5000Ft a 4db-ért, ezért gondolkoztatott el a dolog
2020. ápr. 22. 13:36
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Eladja neked 5 ezerért és így nem kell kivinnie a roncstelepre...

Hülyének néz téged. 12 éves gumi kuka, tök mindegy, hogy látod-e rajta a kort.

2020. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

10 éves gumit már a kukába dobják, nem eladják. Szerintem örüljön neki, akitől ingyen elhozod és megszabadítod tőle!

Ilyen idős gumi már nagyon nem ajánlott használatra. Értem a helyzetedet is. Ha keveset használod az autót, azt is ésszel, óvatosan, akkor átmenetileg felteheted. Csak így meg duplán fogod fizetni a szerelési költséget a gumisnál.

A Bridgestone egyébként engem nem igazán nyűgözött le. Bridgestone Turanza T001-gyel szerelték gyárilag az autómat. Még csak 2 éves, de alig várom, hogy lekopjon és vehessek valami normálisabb gumit rá. Continental, Michelin, Goodyear gumijaim voltak eddig. Ezek jobban bejöttek.

2020. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha tudsz ésszel közlekedni, akkor tedd fel nyugodtan.


Rengeteg ember ettől sokkal régebbi/ócskább gumikkal és felnikkel jár nap mint nap az utakon. Mikor gumisként dolgoztam, naponta fogtuk a fejünket. Lefutott, repedezett öreg gumik, agyonütött felnik, elkopott fékek, rég elhasználódott futómű alkatrészek..

2020. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Hát 5 ezer Ft-ért megveheted de nagyon óvatosan közlekedj vele és jövőre, amint lesz pénzed vegyél újat!
2020. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
# 7, na ehhez képest én nemrég itt az oldalon le lettem hülyézve meg hogy milyen közveszélyes vagyok, mert olyan elvetemült vagyok hogy 6-8 évig képes vagyok használni egy újonnan vett gumit. :D
2020. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem vennék használ gumit még 3 éveset sem. mit jelent egyáltalán az hogy prémium? ez baromság, a márkát fizeted meg. Nagyon sok teszt kimutatta már mostanában, hogy nem mindig a legnagyobb márkák a legjobbak. Meg minimális a különbség, ha valaki állat módon vezet így is úgy is összetöri magát.
2020. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!