Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonautónál le van vizsgázta...

Szalonautónál le van vizsgáztatva az új null kilométeres autó és úgy van a márkakereskedésben, vagy akkor vizsgáztatják amikor valaki megveszi?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 23. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor vizsgáztatják, amikor a vevő letette azbelőleget. Én is szalonautót vettem. Öt napig vártam a rendszámozásra.
2020. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Le van vizsgáztatva, hiszen a gyárból jön ki úgy, hogy alkalmas közlekedésre így azt már nem kell mégegyszer alapesetben. Voltam kb 2 hete autószalonban ott volt a kiállított autókon, hogy vizsga 2024/3

Plusz az új, 4 év alatti autók esetnén sokszor nincs is műszaki vizsga bejegyzés a JSZP-n (mivel nem volt még műszakija), kivéve ha valamiért kellett még vizsgáztatni átadás előtt (pl. vonóhorog felszerelés)

2020. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát az én autóm rendelésre jött és nem a gyárban adták hozzá a forgalmit és a rendszámot. Mikor megjött az autó, szóltak, hogy nézzem meg, mindenben megfelel-e amit kértem. Ez után intézték a forgalomba helyezést. Ehhez le kellett műszakiztatni, SZÜF-ön is ott vannak a fotók az autóval a vizsgasoron. Intézték rá a rendszámot és a forgalmit. Ez után adták át az autót, a törzskönyv postán jött a címemre.

Ha ilyen szalonokban készleten lévő autóra gondolsz, azt pontosan nem tudom. De ha nincs rajta rendszám, akkor esélyes, hogy még nincs forgalomba helyezve.

2020. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor vizsgáztatják le amikor megveszi valaki, hamarabb minek csináltatnák meg.
2020. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha esetleg még valakinek van tapasztalata/ismerete erről, az ő válaszát is várom.

Szalonban készleten levő autóra gondolok, nincs rajta rendszám (kiállított autó, nem tesztautó)

2020. ápr. 23. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:

"Le van vizsgáztatva, hiszen a gyárból jön ki úgy, hogy alkalmas közlekedésre így azt már nem kell mégegyszer alapesetben. Voltam kb 2 hete autószalonban ott volt a kiállított autókon, hogy vizsga 2024/3"


Ez mondjuk nem így van......

2020. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokszor egész hosszú idő is eltelik a gyártás és a forgalomba helyezés között (nem tudom miért és kinek jó, hogy az autó hónapokig áll valahol) - az én autóm 2013 novemberi gyártású és 2014 február végén kapott forgalmit. Nem az első tulaj vagyok, nem tudom hogy volt rendelve.


A másik meg, hogy gyárból mindig nyári gumival jön ki az autó tehát nem igaz, hogy forgalomra kész állapotban van - előtte még a márkakereskedés jól lehúz egy garnitúra téli gumi árával ha olyankor veszed meg.

2020. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gumi független a műszaki vizsgától. Ha télen nűszakizik az autó, nem előírás hogy téli gumi legyen rajta. Hiszen nem kötelező nálunk a téli gumi használata.

Az enyémet 2017.12.20-án rendeltem és 2018.02.08-án vizsgázott (ez a dátum van a JSZP-s képeken is), 2018.02.13-n lett hivatalosan forgalomba helyezve és 2018.02.20-án adták át.

Szintén nyári gumin kaptam, de hazavittem, beraktam a garázsba és a tél végén csak száraz jó időben vettem elő. Tutyis időben jártam a másik autómmal. Téli gumit, felniszettet, nyomásszenzorokat ráértem következő ősszel beszerezni.

Ettől függetlenül nem igaz, hogy az új autókat nem műszaki vizsgáztatják le. Enélkül nem kaphat forgalmi engedélyt. Ha pl a Praktikerben veszel egy vadi új utánfutót, annál is az az első, hogy elviszed (tréleren) leműszakiztatni. Addig se rendszámot, se forgalmi engedélyt nem kap.

2020. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!