Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már valaha autóbalesetetek?

Volt már valaha autóbalesetetek?

Figyelt kérdés

Mi történt?

Te voltál a hibás?

Megúszta mindenki sérülés nélkül?

Kocsik meg lettek javítva?



2020. ápr. 23. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak utasként.

Egy szabálytalanul előző autós lezúzott 3 autót, köztük a miénket is. A vétkes autója totálkáros lett, a másik 3-ban jelentős kár. Egyedül a mi autónk maradt járóképes, de így is 1 millió felett volt a kár.

3-an könnyebben megsérültek (felszakadt ajak, enyhe agyrázkódás, szerencsére semmi komoly)

2020. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Még nem volt.

Csak majdnem.

a mögöttem lévő későn fékezet, félre rántotta a kormányt és mellettem a homokba állt meg, ezért nem történt semmi.

2020. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Utas voltam. Belénk jöttek hátulról, mert a hölgy későn vette észre, hogy már áll előtte a sor. Szerencsére azért fékezett és elkapta jobbra a kormányt. Nekünk így az autó jobb hátulja tört, az övé valószínűleg gtk lett (volt cascója), az előttünk állóba is beletolt, neki kicsit benyomódott a lökhárítója. Személyi sérülés nem volt, gyorsan le is papíroztunk mindent, pár héttel később meg fizetett a biztosító.
2020. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éve és kb 600.000km óta vezetek. Az utóbbi 3 évben 2 olyan balesetben vette részt ahol utas voltam, egyben amikor én vezettem a saját autómat.

1. Céges autó, kollágámmal hazafelé jöttünk Vas megyéből Budapestre. Már a Balaton környékén jártunk mikor országúton a kolléga egy enyhe jobbra ívelő kanyarban átsodródott kicsit a szembe jövő sávra és csattantak a tükrök. Ez volt a legelső baleset életemben, aminek részese voltam. Elérhetőséget cseréltek és mindenki ment tovább. A kolléga fizette a másik félnek a kárát kp-ban miután megcsináltatták az autót, a céges kocsin Cascora lett tükör cserélve.

2. eset: egy másik munkatársam vitt hazafelé este a városban (Bp.) Sötétben, esőben elbambult és egy fékezéskor belekoccantunk az előttünk lévőbe. Lökhárítók horpadtak, az autók üzemképesek maradtak. Papírmunka és mindenki ment tovább. A munkatársam nem csináltatta meg az autóját csak ki lett kalapálva. Akkor 16-17 éves már eléggé ütött-kopott sok km-es autó volt. Szerinte jól van az úgy, meg alapból is az a típus aki nem szeret költeni az autójára.

3. eset: ez volt a saját autómmal. Szinte ugyan ott ugyan úgy koccantak belém, ahol a 2. eset volt, csak itt én voltam az elöl haladó. Annyi károm keletkezett, hogy a lökhárítóm egy arasznyi részen felrepedt. Szenzorok, tolatókamera, ledes lámpák is megúszták. A bosszantó, hogy ez az akkor a 3 hónapja a szalonból kihozott kb 6000km futású autómmal történt. A biztosító egyből cserére vette. Az autót elvittem márkaszervizbe, pár nap alatt megrendelték hozzá az új lökhárítót, lefényezték, kicserélték. Nekem egy fillérembe nem került, a vétkes fél biztosítójának viszont kb 300.000 Ft mínusz.

Ennél komolyabb, sérüléssel, komolyabb autóösszetöréssel járó szerencsére sose volt.

2020. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: majdnem balesetem is volt pár. Amikor pl nem adták meg az elsőbbséget kereszteződésben, de szerencsére volt hova rántani a kormányt. Olyan is volt, hogy totál piroson elém kanyarostak, mikor nekem zöld volt. Meg olyan is volt, amikor csikorgó kerekekkel álltak meg mögöttem. Az se sokon múlt. De ezeket nem számolom.
2020. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sose volt.
2020. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt. 7nap intenziv,6nap traumatologia 3 ho tàppènz.
2020. ápr. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Volt, hosszú történet
2020. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%
Közöd hozzá??? :(
2020. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Komoly balesetem még hála Istennek, nem volt.

Egyszer beletolattam fél hátsó kerékkel a vízelvezető árokba a sötétben.

Egyszer a kereszteződésben a legyúrt havas úton rácsúsztam satufékkel az előttem állóra. Jég volt a hó alatt, amit nem láttam. A vonóhorog berepesztette az első lökösömet.

Körúton külsősávban haladtunk, amikor egy furgon kisorolt az út mellől, nem vett észre. A bal eleje találta el a kocsink jobb sárvédőívét, alig sérült, de akkorát lökött, azt hittem, behorpadt az ajtóm. 5000-ből rendeztük helyszínen.

Egyszer volt egy komoly vészfékezésem, amikor az M1-felől Zsámbékra mentem.Előttem 4-5 autó, 90-nel egyenletesen mentünk. Aztán az első le akart kanyarodni balra, megállt. Én már észleltem, satufékkel csúsztam vagy 30m-t. Az előttem állótól 2 méterre álltam meg. Leizzadtam rendesen, azóta nagyon figyelek a követési távolságra.

2020. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!