Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategoriás jogositvánnyal...

Macskarap kérdése:

B kategoriás jogositvánnyal közúton vezethetek MTZ-82-est hiszen a teljes tömege 3480Kg és ha igen vezethetem mondjuk egy permetezővel, ekével vagy kultivátorral?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert nyáron ismerőshöz eltudnék menni dolgozni és ilyen munkákról lenne szó a saját földjén és a közlekedés ugyebár közúton lenne. Ne nézzetek le nem vagyok otthon a témában előre is köszönöm a válaszokat!:)
2020. ápr. 23. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, vezethetsz.
2020. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vezethetsz, de csak 1 könnyű pótkocsit húzhatsz.
2020. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

B kategória a 3500 kg-nál kisebb tömegű személygépkocsi vezetésére jogosít fel.

A traktor nem személygépkocsi, hanem mezőgazdasági vontató, arra nem érvényes a B kategória, viszont a vezetésehez szükséges T kategóriát megkapod a B-hez.

Ez a T kategória ugyanakkor nem teljes értékű, ebből adódik sok félreértés.

Vezetheted a vontatót, de húzhatsz-e vontatmányt közúton, és dolgozhatsz-e vele, úgy hogy nem a tied a föld sem - ez a kérdés (amire én sem tudom a pontos választ, de fontos elkülöníteni, hogy egy dolog vezetni egy vontatót, de nem biztos, hogy azzal dolgozhatsz is legálisan)

2020. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Függesztett dolgokkal vezetheted. Illetve egy könnyű pótkocsit húzhatsz. Ami a gyakorlatban egy utánfutó. Nehéz pótkocsit csak akkor húzhatsz ha lassú járműnek van vizsgáztatva, nem pedig mg vontatónak.
2020. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs utána olvastam. A vontatmányokról hülyeséget írtam.
2020. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, igaz 39q körül vannak inkább. Milyen 82-es ez?
2020. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] Itt néztem a tömegét, egyébként köszönöm megnyugodtam:)
2020. ápr. 23. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
39q az, kivéve ha kisfülkés! Arra lehet helytálló a másik súlyadat esetleg.
2020. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha Mezőgazdasági vontatóként van vizsgáztatva (fekete rendszám) akkor csak egy könnyű pótot húzhatsz vele (max 750 kg)

Ha lassú jármű (piros rendszám) akkor bármit húzhatsz vele ami szintén piros rendszámos.

2020. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most az MTZ 82 jó eséllyel még csak nem is mezőgazdasági vontató, hanem lassú jármű. Amit vezethetsz a B kategóriás jogsival, sőt elvileg még egy lassú jármű (piros rendszámos) pótkocsit is húzhatsz vele. Dolgozni elvileg csak a "zöld könyvvel" lehetne vele. De munkavédelmis úgyse fog kimenni a határba megnézni ki prüttyög egy MTZ-vel valahol. (Nagyobb gond lenne akkor a feketemunka)
2020. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!