Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinmotor és dízelmotor...

Benzinmotor és dízelmotor pártiak! Lenne pár kérdésem hozzátok, kíváncsi vagyok a véleményetekre (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem egyszerű.

Személyi autóról van szó.

Dízel vagy benzin?

Benzinesek, miért esküdtök a benzines motorra?

Dízel fanok, miért a dizelre?

:)

Csupán csak tapasztalatokat szeretnék hallani, nem tényeket, hogy a dízel jobb hosszú távon, vagy hogy a benzinesbe olcsóbb az alkatrész stb...

Benzines vagy, vagy dízeles?

Miért?



2020. máj. 2. 00:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ohjjjj és még valami, mi a szívó motor jellegzetessége?

Tehát egy ilyen józan eszű magyar aki nem nagykn ért hozzá, miből tudja megállapítani, hogy szívó motor vagy nem?

2020. máj. 2. 00:20
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Sokáig benzin buz1 voltam , de rájöttem , semmi értelme, jó benzines v8-nál kezdődik, addig meg csak arcoskodni lehet, hogy "faék ecccerű" míg a dízel egy csodás teremtmény a turbóval, az érzés amikor gyorsan jön még az egyszerű zegykilenc-ből is a nyomaték alsó tartományba, nagyot dob az élményen, és itt figyelemre tanít a technika, ne tóljad hidegen, indítás leállításnál kettöstömegü miatt kuplung kinyomva, ugyan így indításnál picit várni.


Nekem eddig a motorral soha nem volt bajom. Csak a futóművel, de mind a kettőnél.


Dízel alapjáraton : krekkrekkrekkrek

V8 benya: dududududududuu

Benzin: mint egy varrógép.


Én ezt hallom.

2020. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem inkább használd a keresőt és olvasgasd vissza a többi ilyen kérdésre adott válaszokat, mert havonta minimum 2-3 ilyen dizel vs benzin kérdés van.
2020. máj. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell annyira túlmisztifikálni, a dízelből nekem csak az alsó tartomány nyomatéka kéne egy benzinesbe, ezen kívül nem városba való, nem rövid távozni mert ezek költséges javításokat eredményeznek majd.

Egy sima benzines meg kellő odafigyelés mellett igénytelen, nekem csak Hondáim voltak, ezekben leltem élményre és nem is került vagyonokba soha a fenntartásuk.

2020. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Aki képes abból "fanságot" vagy pártoskodást csinálni, hogy milyen üzemanyagot éget el az autója, az még gyerek.


Felhasználási módhoz kell megfelelő autót választani.

2020. máj. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Nos, akkor tegyük rendbe a dolgokat. A dízelt nagyobb távok megtételére találták ki, kis fogyasztás, nyomaték, autópálya. Részecskeszűrőt tönkreteszi a városi használat.


A szívó motort onnan lehet felismerni, hogy a nyomatékgörbe, érezhetően felfelé, egyenletesen halad. A turbó motornál meg mikor betölt a turbo, akkor jön meg az erő.

A szívó felpörög, a turbó berobban.

2020. máj. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Jelenleg benzines autóm van, én benzin párti vagyok, habár nem vetem meg a dízelt sem, csupán a benzines autó karaktere jobban tetszik. Azwretem kihúzatni a motort, ha üzemmeleg, nwm utolsósorban pedig azért kedvelem, mert szívó benzines autóról lévén szó, olcsóbb szervizeltetni, mint egy dízelt.


Turbó dízel autót is vezettem, megbízható volt, de 10 év elteltével az ember egyre többet gondol arra, hogy a méregdrága befecskendező rendszer mikor hibásodik meg.

2020. máj. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
10 év alatt párszor megsporolta annak a befecskendezőnek az árát, még többet is.
2020. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

HA valaki csak 20000 km-t megy évente az a 2 liter diffencia miatt kb 160000 ft a különbség üzemanyagban.

Akkor ez 10 év alatt 1.6 millio ft.

Azt is hozzá lehetne adni hogy addig hány sorozat gyertyát kell cserélni és az mennyi ft.

Nekem dizel van egy havernak meg benzin és jóval elmultak 10 évesek és neki már két sorozat kipufogót kellett végig lecserélni, míg nekem csak a hátsó dobot kellett.

Az árat nem tudom de hogy ez sem olcsó az biztos.

Szóval én olyan 2 milla különbségnek számolom a dizel javára.

2020. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 dirtboy ***** válasza:
76%

9es.

Így kiszámolva oké de vajon hány ember az aki havonta elteszi a különbséget egy malacperselybe?

telnek az évek a pénz jön megy ide teszi ods teszi befekteti, leköti stb aztán egyszer csak kifingik az alkatrész és hoppá. nem tud hozzá nyúlni ahoz a pénzhez amit a fogyasztás különbsegen nyert.

ha nem üzemanyagra kell akkor elmegy másra az a pénz.

így szokott ez szerinte lenni ezért kelt félelmet sok embernél a drága alkatrészek.

2020. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!