Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komoly probléma, és helyben...

Komoly probléma, és helyben keressek szerelőt, vagy elmehetek vele a 160 km-re levő szerelőmmhöz -saját lábán?

Figyelt kérdés
Van egy 206-os 19 éves peugeot, ami bár kezdetektől az enyém, csak most kezdtem vezetni alig egy éve, mert gyáva nő vagyok, és sajnos nem érzem a sebességet, így gyakori a sebesség túllépésem. Nem értek az autókhoz egyáltalán, nincs tapasztalatom mi számit komoly hibának, ezért kérdezek inkább. Hosszann tábú vezetésnél, az utolsó 160 km-es utazásnál hallottam, hogy egyszerűen kattogó, zörgő hang jön az autó alól, amikor tekerem a kormányt. Tekerésnél semmit sem érezni, hangot is csak azért hallottam meg, mert leállt a zene. Viszont így hangosan recsegő-kattogó hangot ad. Azóta vezettem helyben párszor, néha nincs egyáltalán hang. Néha, ha kicsit hosszabban használom újra hallani.

2020. máj. 2. 06:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A féltengelycsukló szokott alátekert kormánynál kattogni kanyarodáskor. Ez nem túl komoly hiba, de idővel azért cserélni kell. Sokszor látható jele is van, mert a gumi porvédőharang kiszakad és kifolyik a benne lévő zsír, ami aztán forgás közben szétverődik mindenhova.
2020. máj. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ha már recseg ropog azért nagyon nem halogatnám. Ritka eset de simán el is reccsenhet annak meg általában az a vége, hogy a kerék szépen betekeredik keresztbe, az autó meg megy a maga útján nagyrészt.
2020. máj. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Van egy megnyugtató, és egy nagyon nem megnyugtató válaszom. Jajj. :D

És bocs a kiírás zagyvaságáért, telefonról küldtem, és most visszaolvasva látom, hogy hülyeségeket írtam. :)

2020. máj. 2. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
Észlelt hang alapján csak ötletelni lehet. Nézessed meg helyben szerelővel, ha biztonságosnak mondja az autót, a javítást másikkal is elvégeztetheted.
2020. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne taposd ki a belét, az egy kisautó.

Peugeotoknál típushiba a kattogó féltengelycsukló(az a rúd, ami az első kereket hajtja) volt 106-os pözsóm, annak is kattogott, de mentem vele óvatosan még vagy 40 ezer km-t.

Vigyázz rá!

2020. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:

100%-ra nem lehet megmondani hogy mi a baj, de a tipikus hibák alapján tudunk tippelgetni. Így nem mernénk megesküdni hogy kibírja az utat, de ha stabil az úton akkor én belevágnék.


A kormányforgatástól kattog-zörög vagy eltekert kormánnyal való haladástól?


Ha kormányforgatástól (álló helyzetben is), akkor esetleg toronycsapágyra tippelnék.

Ha eltekert kormánynál haladásnál (benyomott kuplungra eltűnik), akkor féltengelyt mondanék, ennek van egy tipikus hangja: [link]

2020. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Feltengely csuklo lesz. Ha csak parat kattan kormanytekeresnel nagyon kitekert allapotba akkor az meg sokaig elmegy.
2020. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Többnyire féltengely csukló hiba szokott ezzel járni, de lehet stabilizátor pálca vagy összekötő törésének is a jele. Ezek nem akkora hibák, de műszaki vizsgáig ezek legyenek rendben mindenképp. Ha 160 km-re van a szerelőd akit ismersz és megbízol benne akkor odáig nyugodtan elviheted. Ha nem érzed biztonságosnak az autódat így akkor vagy kérj meg valakit aki elvezeti neked, vagy menj egy kihaltabb nem túl forgalmas úton ha nem mersz olyan gyorsan menni. Helyben szervizbe vinni egy idegenhez ne vidd ha nem muszáj mert akin látják hogy nem ért hozzá akár nő akár férfi könnyen lehúzhatják ezzel azzal. Ami nálad van az nem utal súlyos hibára így nyugodtan elviheted az ismerős szerelődhöz.
2020. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2es! Ha a féltengely szétesik, az szerinted miért fordítja be a kereket? Ne beszéljünk már hülyeséget... Ha a talpas kitörik vagy a kormányösszekötő akkor valóban történhet ilyen de az más.

Kérdező! Ha lassú haladás közben alászedett kormánynál kattog de egyenes menetben nem, az féltengely hiba. Azzal simán el lehet menni.

2020. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha állok és tekerem, akkor is kattog. Úgy olyan mintha a lábam alól jönne a hang, tekerem és kat-kat-kat-kat. De mint mondtam, nem mindig. Ma egy 30 km vezettem, egyáltalán nem kattogott.

Imádom autó. Kb semmit se ér, a telefonom legalábbis kétszer annyit, de akkor is imádom. Cuki, kicsi, és simán felröppen 150-re. :)

2020. máj. 2. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!