Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszórót ajánlanátok...

Milyen hangszórót ajánlanátok Fiat Puntoba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. 2001es Fiat Puntomba sajnos az első hangszórók kezdik megadni magukat, így elkezdtem keresgélni, mivel lehetne pótolni őket. Olyan szettet keresek (20.000Ft-ig), amihez adnak magassugárzót is a mély-közép mellé. Eddig ezeket találtam:

Hertz UNO K165 (16.000Ft)

Hertz UNO K170 (14.000Ft) (ez között a kettő Hertz között mi a különbség?)

Pioneer TS-G170C (12.000Ft)

Az autóban van egy gyári mélynyomó, hátul is van két hangszóró, és ugye az első 4 amit cserélnék, illetve a fejegység sajnos még csak egy SAL VoxBox VB 3100 a kocsiban, de nyáron tervbe lesz a cseréje.

Átalában Dance/elektronikus zenét hallgatok, néha old school hip hopot.

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. máj. 4. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a napokban estem át a cseréken, mert a 18 éves gyári hangszórók már tropára voltak menve.


Előre egy Hertz Uno K165 került, hátul maradtak a gyáriak, azok még jó állapotban voltak, meg egyébként is faderrel előre állítom a hangot, hogy ne romoljon a hangzás.


Fejegységnek egy JVC KD-X161 került. Belépő szinten a JVC sokkal jobbat ad mint a Sony, Pioneer, Alpine nagy hármas. Ha többet szántam volna rá, akkor a nagy hármasból választok, de belépő szintű fejekből a JVC veri őket magasan.


Én nem akartam sok pénzt rááldozni, mert nekem nem ér meg annyit, de azért minőséget is akartam, így választottam ezeket a szetteket. A végeredmény tökéletes lett. A fej szépen meghajtja a nagy érzékenységű Hertz hangszórókat, és kimondottan szép hangzásvilága van, persze nem egy HighEnd szetthez hasonlítva.


Ha fejről akarod hajtani, akkor olyan hangszórót keress, ami legalább 93 dB érzékenységű.


A két Hertz amit írtál hangzásban tér el, a 165-ös sokkal szebben szól, mint a 170-es, meghallgattam vásárlás előtt mindkettőt. Pioneer csak a drágább kategóriában jó, belépő szinten elég gyenge.


A SAL nem fogja kihajtani a Hertz szetted, tehát nem fogod úgy hallani ahogy tud szólni, mert gyenge lesz hozzá. Tesóm autójában szintén K165 van, és SAL fej. Az enyémhez képest ég és föld. Nekem szépen jönnek a mély hangok is, neki már levagdossa, és egy gyenge közép tartományt sugároz le.

2020. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!