Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nő létemre szeretnék megtanuln...

Nő létemre szeretnék megtanulni autót építeni, hogyan induljak el ezen az úton?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek az autók és a tuningolás, és sok külföldi embert (lányokat is) látok akik saját maguknak építenek autókat, és nagyon szeretnék én is ejutni odáig hogy ezt megtehessem. A családunk műszaki beállítottságú, nehézgépszerelő vállalkozása van a szüleimnek, de autószereléssel/építéssel sajnos nem foglakoznak, de valamennyire jártas vagyok alkatrészek terén, mindig is érdekelt ez a világ. Hogyan tudnék nekikezdeni ennek azon túl, hogy sok autós cikket elolvasok és megtanulom a műszaki dolgokat? Esetleg van itt olyan aki autókat épít és tudna nekem tanácsot adni?

2020. máj. 6. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

A semmiből, meg a netről nem fogod megtanulni. Ez hosszú évek kitartó munkája, autószerelő és karosszéria lakatos végzettség kell hozzá. És mellé sok tapasztalat.

Nézz kevesebb tv-t.

2020. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
nem leszel kisegítve a válaszommal, de leírom, hátha...a jutubon mindent megtalálsz, szinte végtelen a videó oktatás minden témában. Aztán lehet járműgépészetre jelntkezni, akár okj-ra, akár középszinten, de legjobb a műszaki egyetem . És ott van a totalcar.hu/fórumok, ahol pont ilyen motivált emberk találkoznak.
2020. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha lehet, nézz kevesebb ilyen jellegű videót.

Ha egy autót szétszednek, megtisztítanak, és összerakanak, az még nem tuning. Ahogy az sem, amikor egy kasztnit lefényeznek és tesznek alá négy ménkűnagy kereket.

Nem bántalak, de a szakképzett autószerelők 70-80%-a sem ért a tuninghoz, nincs rálátása/affinitása az ilyen irányú továbblépésre.

Akkor egy teljesen amatőrnek........? :(

2020. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nikky Jacobs-ot láttam például, akinek nem ez a főállása, de nagyon szép autókat épít. Mindent ő csinál. Egyetemet nem szeretnék emiatt végezni, Tv-t nem nézek, programozó vagyok amit szintén magamtól tanultam meg egyetem nélkül.. ezt is meg szeretném, csak tanácsot szeretnék, hogyan induljak el, és a gyakorlati részre hogy tehetek szert.
2020. máj. 6. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Elmondom még egyszer, hogy megértsd. A VALÓDI autóépítést NEM LEHET könyvből, netről, vagy Youtube-ról megtanulni.

Tekintsünk el attól, hogy teljesen kezdő és nő vagy.

Ahogy az egyik válaszoló említette, sokszor még a szerelők sem értenek hozzá.

Kislány, ez itt nem Amerika. Nincsenek hotrodok, sem V8-as Mustangok.

Az, hogy belevaracskolsz egy TDI Golfba egy "sportszűrőt" az meg nem tuning.

Hosszú évtizedes tapasztalat , gyakorlás, és végzettség kell hozzá.

Az, hogy te miket látsz a neten-tvben-bárhol az itt teljesen irreleváns.

2020. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar jogszabályok mellett autóépítés és utána forgalomba helyezés gyakorlatilag lehetetlen.

Tuningolás nagyját sem lehet legálisan végrehajtani.


Azt ajánlom neked, hogy építés helyett a karbantartást tanuld meg. Fékek, folyadékok, stb.

2020. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első lépés, veszel egy autót magadnak és te kezded el szerelgetni a kisebb dolgokat, amiknek neki mersz állni. Nyilván kérdés, hogy mennyi a keret, a családi műhelyhez mennyire férsz hozzá, ott mennyire kapsz segítséget esetleg a szerelőktől, van-e egyáltalán hely, idő, lehetőség ezzel foglalkozni a gyakorlatban.

Kell választani egy olyan autót, ami kijön a pénzedből, tetszik, és abba a márkavonalba tartozik, amit hosszabb távon is el tudsz képzelni magadnak.

Én is hasonlóan csináltam, egy Golf IV-vel kezdtem, most Scirocco van, otthon van műhely, mert van teherautó, traktorok stb. Így nem áll távol tőlem. Már elég sok mindent megcsinálok magamnak.

Nem tudom milyen módon képzeled el, hogy mindent te csinálsz. De az azért naivitás, hogy egy ember fog a karosszériázástól kezdve fényezésen át, elektronikai javításokat is csinálni. A vége az lesz, hogy minden csak silány minőségben fog elkészülni. Na meg anyagi korlátok is vannak. Nem kell túl sok eszköz hozzá, hogy be tudj szerelni egy ültetést pl. viszont egy lézeres futómű állító gép 8 számjegyű is lehet. Ahogy egy fényezőkamra sem két fillér, hogy valóban minőségi festést tudj csinálni.

(+1 tanács: Itt ha csajként elkezdesz autót tuningolni egyfelől nehéz lesz elismertséget szerezni ilyen körökben, másrészt nagyon vigyázz milyen társaságba kerülsz és hogyan pasizol ezekben a körökben)

2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szakképzett autószerelők 70-80%-ka sem ért a tuninghoz - igaz azért mert buta mint a Föld és igazából a szakképzett autószerelők jó 40%-a a saját szakmájához is buta..


Én már az elején kettéválasztanám a dolgot:

-van aki tuningnál kiszereli az x aktatrészt és beszerel helyére egy ahhoz a típushoz gyártott tuningalkatrészt


-illetve van aki maga találja ki mit hogyan kellene, megtervezi és megvalósítja


Az elsőhöz elég egy EPC és a homashita/ebay honlapja :D


A másodikhoz nincs rövid út. Első körben be kell szerezned az összes autószerelési és műszaki tankönyvet , tematikusan meg kell értened és tanulnod.

Ha ezzel megvagy akkor fellélegezhetsz, túl vagy az összes cucc úgy 2%-án. Ez után szükséged lesz az összes alrendszer részletes dokumentációjára és szerelési utasításaira ( asszem ncoreon még fent vannak a bosch füzetek ), ide már szükséged lesz némi elektronikai/elektroműszerész ismeretekre is. Meg persze sok időre, kitartásra és pénzre. :D


Az sem baj, ha van a saját cégben némi hely és veszel egy nem forgalomban lévő autót amit szétbonthatsz, összerakhatsz, mert ezt könyvből nem lehet megtanulni.


Ha mélyebben bele akarsz nyúlni a dolgokba, akkor szükséged lesz alap+ szintű gépipari és anyagmegmunkálási gyakorlati ismeretekre is, hegesztés,marás,esztergálás..


Én azt mondom, hogy ha komolyna érdekel a dolog és elég energiát bele tudsz tolni akkor 2-3 év alatt látványosat lehet fejlődni.


Az első változat az igazából csak csavarozás, a második már egy több szakmunkát átfedő kreatív valami.

2020. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, az én válaszom kezdődött úgy hogy "a szerelők 70-80%-a ......"

Hová is lett ez a megjegyzés? :(

2020. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!