Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kockázatos dolog a legolcsóbb...

Kockázatos dolog a legolcsóbb téli gumit venni?

Figyelt kérdés

20 éves Hondámat szeptemberben kellene vinni műszaki vizsgára. Műszakilag semmi baja nincs jelenleg. Kénytelen vagyok rá új gumikat tenni, mert a téli és a nyári gumiszett is lekopott. Két szettet már nem akarok venni mert annyit már nem biztos, hoyg elhasználnék, ezért úgy döntöttem csak télit vennék, abból is a legolcsóbbat, mert már nem biztos hogy lekoptatnám vele, nem biztos hoyg hazsnálom annyit az autót.

Téli gumiból a legolcsóbbat kockázatos dolog venni?

Valaki szerint kevésbé lesz stabil tőle az autó, rázkódik, nehezebben kormányozható stb ami veszélyek forrása lehet.

Van ennek bármi alapja?



2020. máj. 7. 04:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a minősítését, minimum B-B-set vegyél. Ha csak már a nyáron akarod használni, gyakorlatilag mindegy milyet veszel.
2020. máj. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nyáron 40 fokban is olcsó téli gumival akarsz járni? :O Akkor inkább valami jó minőségű négyévszakost vennék.
2020. máj. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ne téli gumit vegyél akkor, hanem 4 évszakosat. Én is azt használok.
2020. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A legolcsóbb téli gumi, újan persze, is kibír 1 évet.


A márka választással gyakorlatilag azt választod meg, hogy a gumid hány év után keményedik fel.

Ez Hankook-nál pl. kb. 5 év.

2020. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Na a te esetedben a 4 évszakos a tökéletes megoldás. Még egy tipp, ne a legolcsóbbat vedd, hanem a legolcsóbbtól picivel drágábbat. Nagyon jó ár-érték arányú gumi a Barum például.
2020. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Yokohamarol mi a velemenyetek mint gumimarka?

Ilyet meg sohasem vettem.

Egyebkent koszi a tippeket.

2020. máj. 7. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Valamiben egyszer csak meg kell nyekkenni.

Nem fontos sokáig élni. :(

2020. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, ha neadjisten elhuny valamiben a kérdező, az csakis egyedül a 4 évszakos gumi miatt lehet majd. Hacsak nem a koronavírus miatt.
2020. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!