Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha magánszemélyként magánszemé...

Ha magánszemélyként magánszeméllyel cserélek autót, van olyan opció törvényesen, hogy az állam nem nyúl le mindkettőnktől egy rakás pénzt?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog nem ismer ilyet. Hivatalosan csak adás-vétel van, írott szerződéssel és bejelenetési/átírási kötelezettséggel.

Autócsere csak az oviban lehetséges, két matchbox tulajdonos között. ;)

2020. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Mérsékelni tudjátok , ha kölcsönösen üzembentartók kesztek.
2020. máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

Első válaszolónak: pedig az autókat is úgy lenne helyes, mint a matchboxokat, mivel az államnak semmi köze a magántulajdonomboz 🤷🏻‍♂️ kicsit bosszantó volt számomra, hogy el akartam cserélni az egyik autóm (kb 200 ezret ér max) és kb 70 ezer lett volna az átírás. Ami konkrétan rablás az állam részéről (gyakran fegyveres rablást követnek el a törvény képviselői)

Na de köszönöm mégegyszer a válaszaitokat! :)

2020. máj. 9. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:

"mivel az államnak semmi köze a magántulajdonomboz"

Höhöhö. Mondd, te melyik bolygón élsz?

2020. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Höhöhö. Mondd, te melyik bolygón élsz?"

Azon, amelyiken te rosszindulatú módon válaszolsz és a belenyugvó szolgaságod mellett még arrogáns is vagy. Attól, hogy nem igazságos a törvény, az igazság változatlan. Ha a törvény szerint az a helyes mód, hogy egy 200 ezer forintos autóra 70 ezret fizetek átírásért, amivel maximum kitörölhetem a hátsómat(meg 120 ezret az éves kötelezőre, de a fennmaradó visszautalt összeget úgyis átviszem a másik autóról) akkor én tojok magasról a törvényre. Ezért is kérdeztem, hogy van-e olyan kiskapu, amivel az életem és tulajdonom szabad kezelése megoldható anélkül, hogy egy birkák által fenntartott rendszert támogatnék, ami az adómból fenntartva fegyveres erőszakkal lopja el a vagyonom, ha netán nem papírforma szerint járnék el valamiben, hanem csak erkölcsileg helyesen.

A válaszod alapján három opció a legvalószínűbb:

-belenyugodtál az igazságtalanságba és arroganciával válaszolsz mindenkinek, akinek van lelke és igazságérzete és kimondja az igazságot

-kötekszel, pedig tudod, hogy igazam van. Mindezt pusztán azért, mert egy rosszindulatú ember vagy

-nincsen igazságérzeted, mert valamilyen elmebetegségben szenvedsz és okosnak érzed magad, ha arctalanul kiállsz az igazságtalanság ellen, mert a törvény szerinti erő az igazságtalanoknál van jelenleg, tehát melletted áll

2020. máj. 11. 20:21
 6/8 A kérdező kommentje:
*kiállsz az igazságtalanság mellett
2020. máj. 11. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom adót sem fizetsz mert az államnak nincs köze a pénzedhez, nem fizetsz társadalombiztosítást ugyanezért, nyilván orvoshoz sem jársz, És nyilván nem várod el azt sem hogy a jog megvédjen téged ha úgy érzed igazságtalanság ért.

Te Robin Hood, te.

2020. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Orvoshoz valóban nem járok. Nem várom el, hogy a job megvédjen, mert úgysem teszi. Adót fizetek, többet is, mint amit megérdemel az állam.
2020. máj. 18. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!