Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfordulás útkereszteződésben...

DemxD kérdése:

Megfordulás útkereszteződésben egy ívben?

Figyelt kérdés

Az egy íves megfordulásnál amikor útkereszteződésben fordulunk meg akkor hogy hajtsam végre a feladatot ha pl állnak a kereszteződésben?

Pl: meg kell fordulnom de állnak a kereszteződésben ahová ki kellene menjek és onnan megfordulni.

Az nem baj ha akkor úgy teszek mintha jobbra akartam volna kanyarodni és tovább megyek?



2020. máj. 9. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem akadályozhatsz senkit megfordulás közben.
2020. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor a feladatot hogy csináljam meg?

Menjek tovább és majd szól egy másik helyen az oktató vagy egy másik lehetőségnél forduljak meg magamtól?

Vagy be írja a vizsga biztos hogy nem csináltam meg a megfordulást?

2020. máj. 9. 09:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató eleve azt fogja mondani, hogy a következő arra alkalmas kereszteződésben. Ha ott állnak, akkor nem alkalmas a megfordulásra.
2020. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az nem baj ha akkor úgy teszek mintha jobbra akartam volna kanyarodni és tovább megyek?"

Ezt nem értem? megfordulásnak és jobbra kanyarodásnak mi köze egymásnak? Megfordulni balra lehet.

2020. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy jobbra ki kell sorolni az útkereszteződés torkolatába és onnan balra megfordulni. De ha ott állnak akkor egyenesen menjek e tovább vagy kanyarodjak e le jobbra?

Attól tartok hogy ha ki teszem az irányjelzőt és felkészülök a ki sorsolásra de közben érkezik valaki arra az útra ahová ki kellene sorolnom és vissza veszem az irányjelzőt és tovább megyek egyenesen akkor nem e fog szólni emiatt a vizsga biztos hogy megtévesztő volt amit csináltam

2020. máj. 9. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már jobbra indexelsz, akkor menj jobbra, mert különben megtévesztő és teljesen jogosan megbuktatnak.
2020. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy az adott helyen nem lehet megcsinálni a megfordulást mert ott állnak, menj csak tovább, vagy ha indexeltél jobbra akkor menj jobbra és biztos lesz még út közben másik kereszteződés, ahol meg fogod tudni csinálni.
2020. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 9. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:

„Úgy értettem hogy jobbra ki kell sorolni az útkereszteződés torkolatába és onnan balra megfordulni.”


Hé, ezt hogyan kell érteni?

Balra kanyarodáshoz sávon belül a bal széléhez kell igazodni. Többsávos úton csak a legbelsőből kanyarodhatsz balra. A megfordulásra ugyanaz érvényes.


Miért akarsz te jobbra sorolni?

2020. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!