Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambda szondát jelzi az autó...

Lambda szondát jelzi az autó hibának és néha rángat, nem gyorsul de a szonda új. Mi lehet a gond? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Kocsi: Chevrolet (Daewoo) Lacetti 1.4

Opel Ecotec motor van benne.


Szóval a lambda szondát jelzi hibának (bank 1, sensor 1) a kocsi, viszont néha eltűnik a hiba kód.

Akár van, akár nincs hiba kód, néha olyat produkál a kocsi, hogy nyomom a gázt és lassul, lepadlózom, akkor még jobban lassul, aztán ha felengedem a gázt és újra lenyomom akkor vagy ismétlődik vagy pedig elkezd rángatni és utána néhány másodperc múlva "magához tér" és újra húz.

Hidegen melegen egyaránt csinálja, de általában akkor ha ~3000 alatt van a fordulat.

Párásabb, esős időben mintha gyakrabban csinálná.

Illetve ha ilyet csinál és benyomom a kuplungot és padlógáz nyomok akkor vagy felpörög jól, vagy pedig nagyon lassan emelkedik a fordulat, ha meg nem nyomok gázt akkor leesik a fordulat ilyen 600 körülire.

Nagyon ritkán indításkor azt csinálja, hogy nem megy fel alapjáratra a fordulatszám, hanem 600-700 körül van és gázadásra is nagyon lassan kezd el felpörögni.


Fogyasztása a kocsinak teljesen jó, 6.8-7.5 közt eszik.

Ezek lettek már cserélve:

- gyertyák

- lambda szonda

- benzinpumpa


Ha az EGR szelep csatlakozóját lehúzom akkor is ugyan úgy csinálja néha, szóval nem hiszem, hogy az EGR a gond.

Van, hogy 1-2 hónapig tünetmentes aztán megint elkezdi, nem tudom megmondani, hogy mikor fogja újra csinálni.


Mi lehet a gond?

Előre köszönöm a segítséget!



2020. máj. 10. 11:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt: P0131 a hiba kód.
2020. máj. 10. 11:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a lambda szonda csatlakozóját lehúzni ilyenkor be áll egy "átlag érték" üzem módba, ha még mindig az a ludas akkor kifog így derülni, próbáld ki az áramtalanítást is ! Aksi csatikat le fél perc múlva vissza, valamint én átnézném a gyújtást mert elég sanszos hogy ott a hiba ! Gyújtás elosztó vagy kábelek.

Lehet még hőgomba jeladó is ! Nem ősszetévesztendő a veti kapcsoló hőgombával ! Ez a hengerfejbe megy bele.

Sok siskert

2020. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom ezeket amiket írtál.
2020. máj. 12. 11:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehúztam a lambda szonda csatlakozóját és most eddig egyelőre jó, és mintha kevésbé is kellene nyomnom a gázpedált mint korábban, hogy tartsa 90-et :D
2020. máj. 13. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök hogy segíthettem !

Az említett átlag érték miatt nem biztos hogy a fogyasztásod ugyan az marad mint eddig de az már a legkevesebb gondod.

2020. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!