Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tudom a sebességváltó...

Sirály83 kérdése:

Miért tudom a sebességváltó kart a masodik fokozatból az ötödik fokozatba tenni az indulás után?

Figyelt kérdés

Amikor elindulok az autóval, az első sebességfokozat után a másodikba kapcsolok, és ha véletlenül magasabb fordulatszámmal akarok a harmadikba kapcsolni, akkor óvhatatlanul is az ötödik fokozatba "ugrik" a váltó. Pedig rendesen fogom a kart, és figyelem (fejben) a váltás irányát. Próbáltam már, hogy ott hagyom az ötödik fokozatban, de ahhoz hogy rendesen dolgozzon a motor, nincs meg a kellő fordulatszám.

Mi az oka ennek a dolognak?


-Az autó: Suzuki Swift 1328 ccm, manuál 5 fokozatú váltó, 2006 évjárat,

5 ajtós, semmi extra felszereltség nincs beépítve.



2020. máj. 10. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy nem tudsz rendesen váltani. Amikor nagyon kezdő voltam, friss jogsival, velem is előfordult párszor, hogy véletlen ötödikbe raktam 3 helyett, pedig egy elég pontos váltóról volt szó. Odafigyeléssel majd leszoksz róla és jobban fogod érezni. De az is lehet, hogy olyan szarrácsapkodott már a váltó, hogy lötyög mint pudingban a kanál és nem nehéz félre rakni.
2020. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igazából nem fordulatszám függvénye hogy "félre" váltasz.

Esetleg a váltó szét lehet kopva és nem érzed hogy harmadikba vagy ötödikbe tolod be. (csak tipp)

De ha megkérsz valakit hogy vezesse és ő is tapasztalja akkor érdemes egy szerelőt megkérdezni

2020. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a gond, hogy ha kiveszed kettesből, akkor visszaugrik üresbe ugye a kar, és ha jobbra is mozgatod, akkor ötös lesz belőle, én akkor csináltam ilyet, amikor tanultam vezetni. Utána saját kocsin meg párszor 1-es helyett 3-asba raktam, vagy 2 helyett 4-be, úgyhogy csak gyakorlás meg érzés kérdése.
2020. máj. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
HA van olyan hogy betudod jó helyre is tenni, akkor csak veled van a hiba.
2020. máj. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha "fejben figyeled" ez talán maj segít.

Az üres, a 3-as és 4-es között van. 1-es és kettes fokozathoz magad felé kell húzni. 3-as és 4-es fokozathoz nem kell oldalra mozgatni. 5-ös és rükverchez el kell tolni magadtól.

2020. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2008 óta van jogosítványom, és 12 éve vezetek autót. Amikor alacsonyabb a fordulatszám, akkor nem ugrik át a váltókar a másodikból az ötödik fokozatba.
2020. máj. 11. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pedig rendesen fogom a kart, és figyelem (fejben) a váltás irányát."

Nincs 2008 óta jogsid, vagy ha van akkor nem vezetsz 12 éve.

Vagy ha mégis van jogsid 2008 óta, akkor a 12 év alatt, maximum néhány ezer kilométert vezethettél, erre ne írjuk azt, hogy 12 éve vezetek.


Ha tévednék (bár a kérdésed alapján ez nem valószínű), akkor nézesd meg a kulisszát, mert ki van kopva, vagy kinyílt az egyik villa.

2020. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!