Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motor a megbízhatóbb?

Melyik motor a megbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nézegettem 147-es, 159-es Alfákat és Grande Puntot. A kérdésem az lenne, hogy melyik dízel motor a megbízhatóbb? Az 1.9 JTD-ből is rengeteg féle van, de a lényeg hogy 8 vagy 16 szelepes a jobb? Illetve olvastam a 2.4-es bajairól. Tényleg ilyen nagy a probléma? Mindegyik 2.4-es hengerfejes lesz? Illetve hallottam, hogy meglepően a manuális váltókkal szokott probléma lenni. Mi a konkrét probléma ezekkel, és mennyiért orvosolható? Ez is kijön minden autón?



2020. máj. 12. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Közel három évig volt 147esem, a kisebbik dízellel. Keveset használtam, talán 22ezret mentem velem ezidő alatt. Nemvolt gondom vele, csak benzinesre cseréltem a kihasználatlanság miatt.
2020. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:

Az 1.9jtd-ből a gyengebbik 8 szelepes gyakorlatilag golyóálló.

A 2.4-est allitolag ha nem taposod hidegen semmi baja.......mondjuk ehhez kepest en eddig csak 2 félét láttam:

-ami már most hengerfejes

-ami nálad lesz az

Egyebkent a 147est biztosan hanyagolnam,alfat a 159estől szabad venni.A grande punto sem rossz valasztas,csak el kell donteni mire kell mert a kettő nagyon nem egy liga

2020. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen ezekből a betegágyakból választasz akkor teljesen mindegy, úgyis rámegy mindened.
2020. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nem egy kategória. Igazából egy Grande Punto méretü kocsi kellene, de nagyon tetszik a 159-es ezért nem tudok dönteni :D

Akkor a 2.4-est mindenképpen hagyom inkább, és maradok az 1.9-esnél. Mik a fő különbségek a 8 és 16 szelepes között? Esetleg valaki tudna valamit mondani a váltó problémákról?

2020. máj. 12. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!