Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők alkalmazottként...

Autószerelők alkalmazottként tényleg rosszul keresnek? Úgy értem kezdőként nettó 100 körül gyakorlattal pedig 2-250nettó.

Figyelt kérdés
Ez ahhoz képest nagyon csekély, hogy nap végére nyakig olajosak.
2020. máj. 16. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogy is, kezdőknek a nettó 250-et simán megadják, legalább is nálunk.
2020. máj. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nemrég volt hasonló kérdés. Nem vagyok autószerelő, de ahogy látom, szerintem a szerelők nem nyomorognak. Meg tudnak élni.

Nyilván relatív, de szerintem nettó 250 nem olyan rossz pénz. Én csak egy vegyész vagyok. Nem keveset tanultam az egyetemen, nyelvvizsgáznom is kellett, hogy papírt kapjak, van 10 év munkatapasztalatom. Igaz nem olajos vagyok, csak rákkeltő vagy szimplán mérgező anyagokban turkálok egész nap és nem keresek 250-et. Ezt nem panaszként írom, hisze annak idején én választottam ezt a páylát. De ha újra kezdhetném, simán autószerelőnek tanulnék, ahelyett hogy egyetemre jártam. Még érdekelne is a téma.

2020. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amelyik autószerelő nem kap zsebbe 10-15 ezer forintot borravalóként, az válthat is szakmát. Mindenki hagy valamit egy jó szerelőnek, akkor is, ha csak alkalmazott.
2020. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Autószerelőknél is minden rákkeltő és bőrroncsoló. A fékolaj pl. a fényezést is lemarja a kocsiról. Akkor képzelheted, hogy a bőrrel mit művel. Ja és sok szerelő hitvallása, hogy csak a b.zik vesznek kesztyűt. Szerintem vegyészként sokkal jobban jártál.
2020. máj. 16. 11:21
 5/10 b1812567 ***** válasza:

"zsebbe 10-15 ezer forintot borravalóként"


Tényleg, van itt bárki aki autószerelőnek borravalót szokott adni?

Ha szervizbe viszem a kocsit, kifizetem a kasszánál a pénzt, elteszem a számlát. Miért adnék külön a szerelőnek még pénzt? Pláne olyan helyen, ahol nem tudok ott állni a kocsi mellett szerelés közben.

Ha meg maszek szerelő, nyilván annyit mond, amennyit szeretne, minek tukmáljak még rá plusz pénzt? Nekem sem a fán terem.

2020. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy VW szerviz tudástól függően a 400-600e Ft megvan beosztottkent.

Az azért nem olyan rossz.

2020. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tényleg, van itt bárki aki autószerelőnek borravalót szokott adni?"

Persze, ez teljesen alap, de szerviztől függ. Én pl az egyik autót mai napig Renault márkaszervízbe hordom, dolgozik ott vagy 12 szerelő. Nem a recepciót hívom, hanem egyből a szerelőt, és ő mondja meg, mikor van ideje, csinál időpontot nekem hivatalosan is, meg minden. Odaviszem, és mindig meg van szerelve az autó ahogy kell, nemcsak a hivatalos szarságokat ikszeli végig, mint sok márkaszervízben, illetve attól sem kell félnem, hogy az alkatrész amit kicseréltetek, csak számlán volt kicserélve, a valóságtól nem. Ez megér nekem 3-5000 forint borravalót. Más is hagy, nemcsak én teszem ezt. Persze aki random szervizekbe hordja az autót, és azt se tudod, melyik szerelő csinálja, ott más a dolog.

2020. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4! Igazad van, egy vegyi üzemben csak "málnaszörppel" dolgozunk és az autoklávokat is szkafanderben közelítjük meg hermetikusan elzárt üvegfalon keresztül, mint a filmekben. Ez "valóban" egy kifejezetten gyógyterápiás nyugdíjas állás. Így még túl is vagyok fizetve. Már el is szégyelltem magam, mert igazából csak minimálbér járna ezért a "semmi" munkáért. ;)

"Tényleg, van itt bárki aki autószerelőnek borravalót szokott adni?" Én szoktam. Nem húszezreseket, de 1-2-3 ezer forintot mindig odaadok neki is, attól függetlenül hogy a kasszánál fizetem a hivatalos számlát. Szerencsére olyan szervizbe járok, ahol ha akarok végig ott állhatok az autó mellett, akár egész nap, ha nincs jobb dolgom. Mindig ugyanaz a szerelő dolgozik az autómon, ez az én külön kérésem és általában ehhez mérten adnak időpontot is.

2020. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem keresel jól vegyészként ez tény, van pár vegyész ismerősöm mindenki nettó 400 minimum megkapja, vidéken is. Kérj többet! De azt ne felejtsük el, hogy ez káros aláírom, de nem kell gondolom annyit emelgetned váltót, difit, hűtőt, kerekeket stb. Összességében nem egy retkes munka.
2020. máj. 16. 23:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem annyira veszélyes egészség szempontjából az autószerelő meló, ahogy be akarod állítani.
2020. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!