Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt olvastam, a Ford Focus-ok...

Azt olvastam, a Ford Focus-ok hajlamosak a rozsdásodásra. Hogy lehet áthidalni ezt a problémát, ha találok egy jó állapotú példányt?

Figyelt kérdés

Szóval ha találok a használtautó piacon egy kifogástalan állapotú Focust, hogyan előzhetném meg hogy előbb-utóbb elkezdjen rozsdásodni?


Mk2-t szeretnék.


2020. máj. 16. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Alvázvédelem + garázs.
2020. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a rozsdásodásra való hajlamosság nem márkától függ...
2020. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alá kell menni csapon mindenét alaposan átnézetni , a karbantartott kíméltek nem hullanak szét . Miután megvetted alapos alvazmosás üregvédelem időnként , kerülni kell a záporban pocsolyákba száguldást , szabadon tárolást , havas sózás után alul lecsapatni lemosatni . Ezt itt töredék tartja be anyagiak tarsadalmi csoportoktól függetlenül .
2020. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csápon ...
2020. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Mk2-esek éppen hogy elég jól bírják eddig. Az Mk1-essel van a baj, azoknak mindegyiknek szita az alja.
2020. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokat kiegészíteném annyival, hogy 100%-ig rozsdamentes autót nem fogsz találni. Ahogy előttem is írták: Ki kell fogni egy jó állapotút, majd a meglévő rozsdát meg kell szüntetni. Ezután alváz- és üregvédelem. Lehetőleg garázsban tároltat vegyél és te is tartsd garázsban. Mosáskor fordíts figyelmet a kerékjárati ívekre. Ott fel tud gyűlni a sár, latyak. Időnként nézd át a teljes karosszériát. A kőfelverődésekből később nagy baj is lehet. Ügyelj az üvegek tömítettségére is. Ha nincs megfelelően tömítve akkor befolyhat a víz olyan helyekre ahova nem szabadna. És rendszeresen át kell nézni vagy nézetni a vízelfolyókat, szükség esetén tisztítani őket.
2020. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!