Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha nem tudom...

Mi történik, ha nem tudom kifizetni a szalonnak a megrendelt autót?

Figyelt kérdés
Ha már megérkezett az autó, de nem tudom kifizetni, lehet késleltetni a dolgot valahogy (a szerződésben benne van, hogy ha nem tudom átvenni, akkor az autó marad náluk, viszont x százalékát így is ki kell fizetni)? Kb. egy hónap múlva már ki tudnám fizetni. Nyilván a szalont kellene megkérdezni, csak félek, ha nemet mondanak, akkor rögtön fizetni kellene és az autót se kapom meg.
2020. máj. 25. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szalononként, szerződésenkémt más és más. Gondolom a legtöbben ragaszkodnak a szerződésben foglaltakhoz, mivel az a jogi alapja az egésznek, rizikós lehet eltérni tőle.


Itt senki nem fogja neked tudni megmondani, hogy az általad meg sem nevezett szalon miképp fog cselekedni. Muszáj lesz velük felvenned a kapcsolatot. Ártani nem árt, mert így is úgy is ki fog derülni. Szerintem legjobb esélyed akkor van, ha őszinte vagy, nem pedig takargatod a dolgokat.

2020. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A megrendeléskor kötöttél egy szerződést, abban minden benne van. Felteszem előleget is fizettél, mert puszira nem szoktak autókat berendelni.Az is benne kell legyen hogy mennyi időd van az átvételre. De alapból a szalonnak nem érdeke hogy veled kicsesszen. Nyilván meg lehet velük beszélni sok mindent. Kifizetsz X százalékot, és megállapodtok abban hogy mikor tudod átvenni. Egyébként ez a kérdés vagy kamu, vagy te annyira nem értesz a pénzhez, hogy nemhogy autót, de egy doboz gyufát sem lenne szabad egyedűl vásárolnod.
2020. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt hiszem muszáj lesz velük beszélnem. Nem kellett előleget fizetnem, bár talán jobb lett volna, ha már egy része ki lett volna fizetve.

A kérdés nem kamu, de ja, eléggé szórom a pénzt.

2020. máj. 25. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lett volna alapból korrekt, hogy velük beszélsz először. Esetleg ajánld fel, hogy fizetsz foglalót és annyi. Meg tényleg nem ártana elolvasni a szerződést...
2020. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett előleget fizetni és úgy megrendelték neked az autót?! Érdekes... Amúgy amíg nem fizeted ki a teljes vételárat, az evidens, hogy addig nem adják át az autót. Arról ne is álmodj, hogy úgy elhozod, hogy majd egy hónap múlva kifizeted! Azt viszont el tudom képzelni, hogy tárolásra valamennyi aprópénzt felszámolnak egy hónapra. És utána kifizeted, elhozod. Ez így működhet. De csak akkor tudod elintézni, ha velük beszélsz. Másképp nem megy.
2020. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!