Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha a mai autóknak is lenne jellegzetes hangjuk, mint a régieknek?

Figyelt kérdés

Ma gyakorlatilag egyfele sisteregnek, nem lehet megkülönböztetni a Suzukit az Opeltől hang alapján. Régen minden autót hang alapján felismerünk, még le is betüzhetjük a hangjukat, pl

Trabant > röngyön-gyön-györögyöngy...

Wartburg > param-param-pam-pirim-param....

Kispolski > hutyutyu

Lada > retná-retná...

Stb


Buszoknál típusok között is nagy hangkülönbség vaolt, sokszor hang alapján megmondom a rendszámát 🤣 most meg alig van különbség a Volvo és a Mercédesz között hasonló évjáratban nézve. Mindent feláldoznak az alacsony fogyasztás oltárán. Sportautókat ne nézzük, az más kategória.



2020. máj. 27. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van... A mai turbósok a vutututu
2020. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Dízelek, huhuu


Villanyok, ...


V blokkosak meg a blőőőőőőőő

2020. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem
2020. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ami rövid ideig élvezetes, hosszú távon inkább zavaró.
2020. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 crudy ***** válasza:
100%

Ez akkor sem szandekos volt csak nem volt olyan jelentos az informaciomegosztas mint ma. Mindenben valami egyedi "szar" ketyeget. Ezek buta motorok voltak, persze ezert voltak jok. Ma a negyhengeresek ugyan ugy mukodnek, a turbosok is ugyan mukodnek es a v motorok is. Nagyon hasonlo minden, kiveve egy ket kivetelt.


Pedig tenyleg szebb korszak volt, minden nemzetnek volt valami sajatossaga, az angol hosszuloketu motorok, a francia porgosek, a japan precizek. De a hang sose volt szandekosan eltero.

2020. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hallgasd TRa-barnát.
2020. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Mai autók:

I4: búúúúúúúúúúú (váltás) búúúúúúúúúú


V6 Turbo: óóóóóóóóóóóóóóúúú (váltás) kt óóóóóóóóóó (visszaváltás) hrhrhr óóóó...


V8: vrrrrrrrrrrrrrrrRRR (váltás) vrrrrrrrrrrrrrrrr (visszaváltás) brhbhr vrvvrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


V10: eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (váltás) kk eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...


V12: vííííííííííííííh (váltás) vvvííííííííííííííííííííííííííííííííííííí...


Mit csinálok az életemmel... :D

2020. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

"Hangjuk mint a régi autóknak?" :DD

Még szerencse, hogy nem, csődbe menne az autóipar....

Méghogy a Trabantnak hangja? Az igénytelenség hangja....

2020. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Megértem! Én is imádom a Transitunkat. 1998-as Diesel.


Rörörörörörörörörörörö (gázfröccs): brurrrummmmm rörörörörörörö

2020. máj. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
🤣 Mindenkit zöldelltem, most már tudok modernet is utánozni, lehet indulok én is a Showder klubban Vututupéter néven 🤣 Nem is arra gondoltam, hogy a mostaniaknak olyan hangja legyen mint egy régi Trabant nak, hanem legyen némi egyedisége, hang alapján ne csak annyit lehessen megkülönböztetni, hogy 4 vagy 6 hengeres, meg a henger elrendezést és a turbó meglétét, legyen különbség márkák között is, mindegyik másképp vututu-zon (persze nem kell olyan hangos legyen, mint egy Ferrari). Sportautóknál külön figyelnek a hangra is, megtudod különböztetni a Ferrarit a Lamborghinitől azonos hengerszám mellett is (szerintem hangmérnökök is dolgoznak a tervezésnél). modern vonatoknál már van példa az egyedi hangzásra -> Taurus például szolmizál 🙂 Flirten mondjuk hiányolom ezt, mivel ott utazás közben is lehetne hallani, Taurusnál a kocsiból semmit nem hallani, volt hogy 100 kilométert utaztam elől a wc mellett állva, hogy hallgassam 🤣🤣🤣
2020. máj. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!