Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy "autószerelő" nem tud...

Ha egy "autószerelő" nem tud megjavítani valamit, akkor azért miért a gyártó a hibás?

Figyelt kérdés

Normális az, hogy komplett márkákat ócsárolnak a magyarok, mert a jóskapista a fészerben nem tud megjavítani egy komplexebb hibát?

Szerintem ilyenkor nem az autót és nem a gyártót kéne szidni, hanem a szakbarbárt elkerülni.


2020. máj. 30. 20:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Jópár gyártó direkt javíthatalanra tervez dolgokat, vagy szándékosan vagy csak sz..rnak rá, de az eredmény ugyanaz, szóval nem csak az jóskapiska lehet a ludas ha valami javíthatalan.
2020. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan is van, hogy hiába ajánlom fel, hogy fizetem utolsó fillérig a alkatrész és munkadíjat, egy komplett futómű felújítás szopás neki, nem vállalja. Rosszabb esetben azt mondja, hogy nem szükséges.


Inkább vállalja a sorban álló olaj/szűrőcseréket.


Egy bevállalós, jó szerelő aranyat ér.

2020. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Jaaj utálom én is az ilyeneket. Aranyat ér az olyan szerelő (és nemcsak autószerelő, hanem egyéb területeken), amelyik nemcsak pofázni és káromkodni tud, illetve dicsekedni a semmivel, hanem tényleg van tudása és meg is oldja a feladatot vagy problémát.
2020. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A cumizós autókat minden forgalmas szervizből elküldik. De így van ez az építőiparban is: macerásabb, szívatós melókra nem nagyon találsz szakembert, akinek jó melói vannak, nem koszolja össze magát.
2020. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, hordjad jó sokat szakszervizekbe az autókád, majd rákoppansz, amikor az isiből frissen kikerült Pityukával fogják az olajadat kicseréltetni...


A jóskapista a sufniban meg valószínű többet látott, meg tapasztalt, mint egy szakszervizes barom egész életében.


De gondolom frankón átlátod ezt az egészet, azért írsz ki ilyen fsz kérdést...

2020. máj. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Írj konkrét példát mert így semmi értelme csak úgy általánosságban belökni a kérdést.
2020. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Vannak hülye Jóskapisták is meg hülye gyártók, és ostoba módon megtervezett autók. Így teljes a kép.
2020. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%

Gyenge általánosítás. Az autógyárnak sem érdeke javíthatatlan autót gyártani, bármennyire is szeretik sokan ezt gondolni.

Egy mai (10-15 éves) autó már nem vágó kalapács javítási technikákat igényel, sokan durván le vannak maradva tudásban.

Ahogy előttem írták, aranyat ér a hozzáértő szerelő

2020. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
13%

A gyárnak az az érdeke hogy használd az autójukat 3 évig, majd dobd ki és vegyél újat.

Manapság már nem tudsz javítani lassan semmit. minden műanyagból, minden kiöntve gyantával, lassan már csak modulokat tudsz csereberélni. minden hozzáférhetetlenül, vagy lehetetlenül van összerakva.

2020. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

#8:már hogyne lenne érdeke?

A 2 év gari idő után még egy csomó bevételük van a alkatrészbizniszből. Ha jóskapista ki tud cserélni egy ABS jeladót, nem tudod rásózni a vevőre a komplett kerékagyat jeladóstul.

Direkt minden csatlakozó egyedi, és minden modul műgyantával van kiöntve. Egyre több munkához kellenek a drága gyári célszerszámok.

Tudod mennyi tervezői és mérnöki verejték folyik egy tetves eurocentért?

Ha csavar helyett lehet ragasztani vagy hegeszteni, akkor úgy lesz.

A lakk réteg olyan lepkefing, hogy hozzáérsz poros kézzel és már megkarcoltad. Mert az úgy kibírja egy darabig, a kavicsfelverődésre meg nem vonatkozik az átrozsdásodási garancia.

Ha az élettartam teszt azt mutatja, hogy az alkatrész sokat bír, akkor gyengítenek rajta. Én belülről láttam ezt az egészet, hányinger ami ott megy.

2020. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!