Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok fellebezni...

Hogyan tudok fellebezni helyszíni bírság miatt, amit azért kaptam, mert autómmal 2020 áprilisában lejárt műszaki vizsgával közlekedtem?

Figyelt kérdés
Május végén a rendőrök megállítottak és igazoltattak. Az elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről szóló 41/2020. (III. 11.) Korm. rendelet alapján nem kötelező műszakira menni, mert az okmány a veszélyhelyzet megszűnését követő 15 napig érvényes. Emiatt nem is büntetthettek volna meg, amit említettem nekik, azonban azt mondták, vagy megírják a csekket, vagy feljelentést tesznek. Én inkább a csekket választottam, de nem érzem jogszerűnek a kiszabott bírságot és fellebezni szeretnék.

2020. máj. 31. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%
10, csak msz lejáró irataira vonatkozik, ezért kérdezem. Én pl cégessel járok, kellett műszakira vinnem.
2020. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fellebbezz! Nincs rajta a papíron, hogy hol, hogyan fellebbezhetsz? Akkor pl. hívd fel a helyi rendőrkapitányságot és kérdezd meg, hogy mi a módja.
2020. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Hülyegyerekek, pirospacsi az oviban...
2020. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Helyi rendőrkapitányságon fellebbezni.

Bár sohasem értettem, hogy mi a francnak húzzák egyesek az időt. Hogy megúszd a vizsgadíjat? Talán pár hónap múlva olcsóbb lesz vagy mi?

2020. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

"mi a francnak húzzák egyesek az időt"

Nem húzta az időt, hanem köteles volt minden halasztható elmenést otthonról elhalasztani. Többek között azért, hogy óvja a szüleid meg a nagyszüleid egészségét.

2020. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
85%
ebben az esetben nem számit hogy mit ismertél el. esetleg tedd fel a kérdést a jogi forumon hátha ott is irnak valami hasznosat
2020. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Fellebbeztem és eltekintettek a büntetés befizetésétől.
2023. jún. 12. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!