Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor tank festése. Hogyan?...

Motor tank festése. Hogyan? Mivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok a simsonom tankját szeretném lefesteni (fényezni).

Hallottam már, hogy spray festékkel is lefújják de tudom, hogy igazándiból festékszóró pisztollyal kéne. Mit javasoltok vegyek egy festékszóró pisztolyt, kevertessem ki a színt és úgy fessem vagy pedig spray-vel.

Melyik az olcsóbb, szebb, tartósabb megoldás?

Illetve melyiket könnyebb megvalósítani? Nagyjából mennyibe fog ez kerülni?



2020. jún. 2. 10:46
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
77%

"Melyik az olcsóbb, szebb, tartósabb megoldás ?"

Az ha elviszed egy fényezőhöz az meg pár ezerért megcsibalja neked.

2020. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia az nem opció mert nincs 20 ezer forintom "pár ezer forint"
2020. jún. 2. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha saját magadnak akarod, valószínűleg ugyanott vagy pénzben (sőt), ha meg kell venned az eszközöket, de cserébe kb 5-ször nagyobb a valószínűsége, hogy ronda és kevésbé tartós lesz.
2020. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:

Nem tudom ezt a 20ezret honnan huztad elő?!?Annyiert egy autón komolett elemet fényeznek,nem egy rossz simson tankot.

Egyebkent akkor marad a kinlodas a szutyok 1K-s spraykkel amik kb semmit sem érnek,es az első rajuk cseppenő benzinnél lefolynak/összemaródnak/berepedeznek stb!Es mire ezeket a szarokat megveszed(alapozo/szin/lakk plussz a csiszpapír meg az egyeb sallangok kb ugyan ott leszel mint ha lefényeztetted volna....csak amig az ennyi penzert szep meg jo is lenne,a te henteskedésed eredménye mar moat boriteklohato.

2020. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jónapot kívánok azért tettem fel ezt a kérdést, hogy a spray és a festékszóró pisztolyos megoldás közti különbséget valaki szemléltesse ár,szükséges tapasztalat,végeredmény tekintetében. Sajnos anyagilag nem vagyok eleresztve ezért szeretném itthon csinálni. Ebben kérnék segítséget itt nem csak a simson tankja a lényeg hanem maga a tapasztalat szerzés is.Nem gondolom, hogy egy spray-s megoldás drágább lenne mint fényezőhöz vinni. A további érdemleges válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm
2020. jún. 2. 11:13
 6/10 D. Brasco ***** válasza:

Figyelj már,te tulajdonképpen minek jöttél ide kérdezni ha láthatóan teljesen leszarod és/vagy nem érted amit írunk?!

De akkor fogd meg azt fenyezd le magadnak otthon,aztan majd rájössz arra,hogy

-általában a legolcsóbb megoldás lesz végül a legdrágább

-ezek az 1K-s spray cuccok maximum papirra vagy vászonra festeni jók

-nulla tapasztalattal es felszereléssel nem lehet szépet alkotni,a fényezés ugyan is nem annyiból áll hogy egy kicsit megtüsszentem a vasat a festékkel azt jóidő

2020. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Figyeljen maga.

Velem maga vagy tisztelettel beszél vagy sehogy.

Mifelénk egy fényezés 20 000 t-tól kezdődik.

De nem vitatkozás céljából írtam ki a kérdést hanem, hogy megoldást találjak.

Akkor inkább hagyom új a tankot ahogy van.

2020. jún. 2. 12:07
 8/10 dirtboy ***** válasza:

Én a lehúzható festéket ajánlom neked hogy próbáld ki./sprayplast festék/

Aeroszolos kivitelben is kapni,festhető vele fémfelület és 2komponensű felület,tehát festett felületre is mehet.

4000ft körül van egy 400ml-es,de lehet hogy kettő kell egy tankra mert kb 5 rétegben kell felhordani.

2020. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

olcsóbb: spray

szebb/tartósabb: pisztoly


A festés már csak egy olyan műfaj, ami gyakorlat nélkül, otthoni körülmények között, hobbi minőségű szerszámokkal nem szokott jól sikerülni. Aztán persze a saját motorjával, pénzével, idejével mindenki azt csinál amit akar.

2020. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ezek a 20ezres hozzászóló emberek hol élnek? :D egy kissebb városban élek, és 3 festő is 55 ezer forintos árajánlatot adott a simsonom festésére, festékkel együtt, úgy hogy már előkészítve becsiszolva viszem oda az elemeket. Igaz, nálam arra hivatkoznak hogy nagyon kényes (narancssárga) színt szeretnék, mert az valami különleges alapozót igényel.
2020. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!