Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez miért nem szabályos? B+e...

Ez miért nem szabályos? B+e jogsi nem ilyenre lett kitalálva? Oké, hogy annyira nem tűnik biztonságosnak, de a súlyhatárba belefér vagy tévedek? Smart 750kg,tiguan 1400, merci is kb 1400.

Figyelt kérdés

Ennek a fajta jogsinak akkor semmi értelme?

[link]


2020. jún. 3. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Van ott még a végén egy kötélen vontatott is.
2020. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerelvénnyel vontatni?
2020. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a szerelvénnyel nincs is semmi gond, nem is értem miért lett akkora hír a médiában. Annyi, hogy utána van kötve még egy Chrysler vagy mi az.
2020. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért elő kéne venned a KRESZ könyvet, hogy kicsit frissítsd a tudásod. Ott kezdődik, hogy járműszerelvénnyel tilos vontatni, itt pedig ugye kötéllel még húzott egy autót. Aztán, a súlyhatárok nem a szállított árúra ( jelen esetben autó) , hanem a vezetett jármű össztömegére vonatkoznak. Abban benne a saját tömeg + rakomány. A plusz vontatott jármű nélkül sem férne bele, mert igaz hogy az "e"-vel vontathatsz 750 Kg. megengedett össztömegű vontatmányt ( nehéz pótkocsi), de a vonó jármű és a vontatmány együttes megengedett össztömege így sem haladhatja meg a 3500 Kg.-ot. Itt meg csak a három szállított jármű eléri ezt a határ, és ehhez jön még a teherautó és pótkocsi saját tömege, a vezető, üzemanyag, csomagok súlya.
2020. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi hülyeséget írtam. Az a "B"-re igaz amit írtam. Ha van "E"-is akkor csak a kötéllel vontatott jármű a szabálytalan.
2020. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, így oké, nem láttam, hogy vontatókötélen húz még egy kocsit. Azt hittem, hogy csak utána meg egy kocsi :D
2020. jún. 3. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!