Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes vásárolni...

Milyen autót érdemes vásárolni 1 millió környékén?

Figyelt kérdés

800ezer-1,2 millió között.

Napi használatra. Benzines.

Ne egyen túl sokat. Lehessen vele előzni.

Skoda Fabia/Octavia?

Seat Ibiza?



2020. jún. 4. 15:57
1 2
 1/12 Barnabas333 ***** válasza:
A Skoda jó, de még a Ford és Opel is az lehet. Ha csak 2-3 évre kell akkor a Mazda is, utána a gatyád rámegy a rozsdára. És akkor 1.6os benzineseket nézegess... De minden nem megy, keveset egyen, gyorsan előzz vele, ennyi pénzért.
2020. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Előzőnek azért annyit mondanék, hogy a Mazdánál akkor megy rá a rozsdára a gatyád is, ha addig sz*rsz rá. Ha veszel egyet ami még rendben van, és most csináltatsz rajta profi alváz- és üregvédelmet, akkor az sem fog neked egyik percről a másikra elrohadni. És a rohadáson kívül egyébként bitang jó autók.


Amúgy Skoda, Seat, Volkswagen - egy kutya, egy technika, mert egy konszern a három márka. Bármelyiket veszed, hasonló csomagot kapsz, szubjektív, hogy kinek melyik jön be.


1,2 millióért mondjuk Octavia még nagyon patika állapotban ritka / már öreg, Fabia akad, és az jó autó. Az Ibiza meg majdnem ugyanaz más köntösben, szerintem kicsit szebb, én azt venném.


Előzni viszont ezekkel... hát, mindennel lehet, de ha ezt így kiemelted, nem biztos, hogy ezek a te autóid, nem az erejükről híresek. Valamilyen régi RS Octavia, vagy TDI esetleg szembe tud jönni, azok a forgalom átlagánál azért kicsit tudnak gyorsabbak lenni, de egyik sem versenygép.


Ellenben Golf IV-ből már akár kaphatsz GTI-t, ami a Golf GTI-k között nem a legjobb generáció, de azért 150 ló az 150 ló, azzal már tudsz menni, és nem fog tönkrevágni anyagilag. Legalábbis nem nagyon.


Ha megbízhatóbb, költséghatékonyabb autót szeretnél, akkor viszont a VW konszerntől kicsit tekints el Ázsia környékére.

2020. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Toyota Corolla. Nagyon megbízható, mérete jó, nem fogsz csalódni benne a többivel ellentétben.
2020. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Barnabas333 ***** válasza:
2-es 13 és fél évig volt 2 Mazdám, de nem tudja kitől veszi tehát az illető mennyire tojt bele és belülről rohad kifelé, ahhoz a tornyokat is alaposan meg kellene vizsgáni és 800ért rozsdamentest nem nagyon fog kapni, maximum valami öreg 323-ast.
2020. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs rozsdamentes 323-as se, nekem is az van, látom a csopiban, rohad mindenkié, enyém is. Max. Olaszból lehetne behozni, azoknak ép kasztnijuk szokott lenni, de akkor rögtön vázra kibontani, lekezelni az egész autót, úgy kétéves revízióval 6-8évig okés lesz. Szerintem a skodakat hanyagolni kellene. Ennyi pénzből szerintem Corolla és 2003 utáni Swift vagy Ignis, ami jó vétel, az igényeidnek meg főleg a suzukik. Nagyon is jó autók azok, nincs rajta mit szégyellni, és azért jó ekörül nézelődni, mert sok hirdetés találni, így elég valószínű, hogy egy megkímélt darabot ki lehet fogni. Amúgy még Ford Fusion-t tudnám ajánlani, de azzal előzni ne akarjál, igazi papás autó, mindennapokra jó.
2020. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Audi A2

Alumínium karosszériája van, így nem nagyon tud elrohadni (ha csak nem sérült meg valami miatt korábban).

2020. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Benzin? Dizel?
2020. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Barnabas333 ***** válasza:
7-s ott írja a kérdésben, hogy Benzines...
2020. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik 2000 utáni 1.4-essel lehet előzni normálisan, de a kerülgetős madarak be se ülnek 100le alatti autóba, szóval a keveset fogyaszt+előzgetés nem fog menni ennyi pénzből. A fabia nem rohad, de a fékek gyöngék. A jó oktávia 1.2M-nál kezdődne. Szerintem valami 1.6 golf, vagy astra lesz a végén...
2020. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én most vettem skoda octavia laurin klementet 1.9 tdi 307 000 km-rel. A szerelőm szerint egy agr szelepet kell cserélnem benne + két lámpa. Azóta rátettem még ezret és gyorsan kopogjam le nem volt még semmi baja szerintem megérte.
2020. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!