Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pannónia gyujtotekercs bevizsg...

Pannónia gyujtotekercs bevizsgálható,mérhető valahogyan hogy jó-e? Van több darab, de azért nem venném le a lendkereket hogy teszteljem.

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 08:23
 1/7 Maximas ***** válasza:

Hali!

Arról sajnos nem tudni semmit, hogyha mérőműszerrel mérsz rá hány Ohm-nak kellene lennie, viszont van egy mód amivel kipróbálhatod. Köss a vasmagra és a vezetékre ami a kalapácsra megy egy kis adaptert ami legalább 6V egyenfeszültséget képes leadni. Rakj a gyújtótekercsed mellé mágnesezhető fém tárgyakat. Ha jó a tekercs akkor egyszerűen csak hozzátapadnak a tekercshez, ha pedig rossz akkor nem történik semmi. Bár az is előfordulhat hogy zárlatos, úgy is vonzza a dolgokat, viszont rezegteti őket amitől furcsa búgó hang hallható a nem folyamatos mágneses tér miatt. Emellett a tekercs gyorsan melegedhet és büdös szagot adhat ki magából, esetleg füstölni kezd ha sokáig csinálod. Az utóbbiak az adapterre is vonatkoznak.

2020. szept. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Neki állok a próbáknak.
2020. szept. 10. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Írd meg az eredményt.
2020. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Üdv! Elfejtetettem majdnem megirni. Automata akkutöltő nehogy kinyírjam, 6v 0,5a-re állítva és mint írtad a tesztet kipróbáltam mindnél. A tárgyakat (kiscsavar alátét stb) az összes gyujtotekercs magához vonzotta, rezgés nem volt. Köszi a módszert, remélem ez azt igazolja hogy mind jó.
2020. nov. 24. 18:41
 5/7 Maximas ***** válasza:

Éppen tegnap láttam ezt a videót.

Egy biztosabb módszer.


[link]

Bár azt írja, hogy ez a megszakító nélküli cuccokhoz van.

2020. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Micsinál az?
2020. dec. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Követem Horváth Miklós videóit, de csak nézni lehet, utánozni nem- akkora szaki :-) Ez a műszere is párját ritkító...
2021. ápr. 3. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!