Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok egy 2006-os...

Mit gondoltok egy 2006-os 3-as BMW-ről?

Figyelt kérdés
Találtam egy egészen jót, 1.6 szívó benzines 316i. Szerintetek érdemes egy ilyet venni 200.000 km-rel? 1.500.000-ért hirdetik, ezért is tetszett meg. Ugyanakkor ennyiért nem sok ilyen van. Ha tudtok valami tanácsot, vagy valakinek van ilyen autója, kérem segítsen! Köszi!

2020. jún. 5. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyenem van, hanem régebbi (1997-es E36 328i), de tisztában vagyok a BMW-vel, ismerem a típusokat.


Azt mondom, hogy jobb ha elkerülöd.


Egyrészt a teljesítmény kicsi az autóhoz képest, nem fog élményt nyújtani, pedig egy BMW akkor jó igazán, ha tud menni is.


Másrészt pedig az egy N-es motorkódú motor - ezeket pedig el kell kerülni, ha jót akarsz magadnak. Sajnos az E90-es 3-as BMW széria (amilyet éppen nézel) kizárólag N-es benzinmotorokkal készült, egyáltalán nem jó konstrukciók, főleg az előző generációk M-es motorjaihoz mérten.


A motoron kívül is nagyon szervizigényes széria, ennyi idősen már a rohadás sem kizárt, én a helyedben nem venném ezt a szériát.

2020. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
BMW-t csakis hat hengerrel. 4 henger nem való BMW-be, főleg nem egy ilyen szar N43/N45 motorral.
2020. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod hogy idősebb, 1,5 millióért inkább késői, faceliftes E46 szedánt vennék, hathengeres benzinmotorral, vagy dízellel. Abban még a legendásnak mondható M52TUB és főleg M54 motorok voltak benzinfronton, amik tényleg csak olajra, vízre érzékenyek, egyébként sok százezret elmennek hibamentesen (vagy akár egymilliót is - többet láttam már).


Például:

[link]


(ez az eladó ráadásul megbízható, egyik legjobb BMW szerviz magyarországon, a többi náluk lévő autót is megnézheted)

2020. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy akkor hagyom a BMW-t, nem is tudom hogy jött a fejemnek. Még a Volkswagen Passatot, Skoda Octaviat és a Mercedes C220 CDI-t nézem (mindegyikből a 2006-2008-as generáció). Ha esetleg ezekben tudnátok tippeket adni, akkor megköszönném! Olyat szeretnék, ami lehetőleg jól bírja a strapát, munkába járos kocsit. Legalább egy 5 évre.
2020. jún. 5. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a listán a második motor az, amit kinéztél :)


A legutóbbi kommentedre válaszolva:


A BMW-t nem muszáj elfelejteni kompletten, E60-as ötösből facelift előtt még az 520i, 525i, 530i M54 motorokat jelentett, nem full extrás változatban ezeket meg lehet venni - nyilván nem Swift áron lesz a szerviz.


Munkába járás mit jelent nálad? Ha városban, rövidebb (egyszerre 15km>) távokat, akkor a turbódízelt nem tudom ajánlani, nem szeretik az ilyen használatot. Az pályára való, meg hosszabb távokra.


A Volkswagen konszern termékeit abból az időszakból pont elkerülném.

Akkoriban futott a híresen rossz 2.0 PDTDI, illetve a korai TSI benzinmotorok, melyek kokszosodnak, nem jó konstrukciók.


A VW Passatot különösen elkerülném, nem volt jó az a generáció, és a taxi is sok belőlük, nem is feltétlen ismered fel a tekert órásat, mert az utastere egészen jól bírja.


Skoda Octavia élhető lehet, csak a motornak nézz előtte jól utána, nehogy rosszat vegyél.


Mercedesből az akkori C osztály nem rossz autó, de nyilván német prémium -> ahogy a BMW, úgy ez is szervizigényes, minél több benne az extra, annál inkább.


Az a helyzet, kedves kérdező, hogy véleményem szerint a legrosszabb időszakból akarsz autót venni. A kétezres évek elején indult be a downsizing korszak, eleinte nem túl átgondolt motorokkal próbálták megoldani a károsanyag kibocsátás csökkentését a gyártók, illetve az autók akkortájt kezdtek el több technológiát hordozni magukban a sok kijelzővel, infotainment rendszerrel, mely mai szemmel viszont inkább hátrány, mint előny - elromlani ez mind el tud, viszont nem jól használható.


Ezek már ugyanúgy régi autók, mintha egy 2000-es évek környéki autót vennél: 15 év vagy 20, már szinte mindegy, főleg, hogy bizony minden autószerelő látja és tudja: a minőség tényleg akkor kezdett el romlani. Amelyik alkatrész egy '90-es években gyártott kocsiban 300.000km után volt cserélendő, az egy kétezres évekbeli autóban már 150.000km körül elromlik, és ez nem kitaláció, a legtöbb márka és típus esetén így van.


Arról nem is beszélve, hogy a felsorolt típusok ennyi pénzért még nem az ársáv tetejéről jönnének ki, így még nagyobb a kockázat.


Vagy tegyél még hozzá és vegyél újabb autót (illetve nem németet, ahhoz sokat kéne hozzátenni), vagy vegyél egy generációval régebbit.


#1 és #3 vagyok :)

2020. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél nem németet, hanem egy Toyota Corollát ebből az időszakból.

Esetleg Avensist, de abból se dízelt, mert azok pont nem voltak jók szintén.


(#5)

2020. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
2004-esről tudok nyilatkozni. Sokban nem tér el. Az szuper, príma, csak nézd meg az előéletét alaposan. Ez az autó MÉG szerelgethető saját garázsban, pár célszerszámmal és netes segítséggel. Dízelek kényesebbek. És a külső műanyag küszöbborítás alatti rész hajlamos rozsdálni, de javítható, vastag a fém. Olyan hülyeségeket, hogy ezek a tizenéves hármasok nem jók, ne higgy el senkinek. Nagyon, nagyon jól összerakott autó, csak orvosolni kell rajta azt, amit az autó kluboldalán leírnak. És akkor 500 ezer km körül is jó lesz. Tapasztalat.
2020. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig Suzuki sx4-em volt, 1.6-os összkerekes, azt használtam mindenre. Na de abban elöl az "A" oszlop ilyen "Y" alakú és sikerült is benéznem egy kereszteződést vele, totálkár. Szívem szerint csak is ezt vennék mert igazából az olajcserén semmi baja nem volt. És a balesetet is, kívülről roncs, belülről semmi baja. Egyedül a rohadt oszlop miatt nem ilyet veszek. De akkor még nézelődök, aztán majd alakul valami:D
2020. jún. 5. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Én Octaviat vennék
2020. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó vételt csinálnál, bár ne csak a kilómétert nézd, hanem az állapotát a kocsinak. 1.6-os BMW-hez képest nem túl erős kocsi, de más nem prémium márkákhoz viszonyítva átlagosnak mondanám.
2020. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!