Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem szabad venni...

Tényleg nem szabad venni japán (vagy más keleti) autót, mert nem bírják a futóműveik?

Figyelt kérdés

Az ilyen autók is szóba jöttek, de mondták már, hogy ilyeneket nem szabad venni, mert nem bírják a magyar utakat. Ez tényleg igaz? Vagy hogy van ez?

Ha nem szabad, tudnátok mondani, hogy milyen autókban gondolkoznak? (mindenképp használt, nem a luxuskategória, de jó autó)

Előre is köszönöm a segítséget!



#autó #autóvásárlás #japán autó #Távol-keleti autók #Európai autók
2020. jún. 5. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz lenne, akkor mindenki daciával meg ladával járna.
2020. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Pont, hogy a japán autók a legjobbak
2020. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Semelyik nyugati autó nem bírja a magyar utakat. Hogy is bírná, amikor a mellékutak szélei rántotthús alakúra porladnak.
2020. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak a mellékutaké... 🙄
2020. jún. 5. 20:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Dél koreai. Pl Kia. Elnyűhetetlen megfelelő karbantartás mellett (az pedig minden autónak kell).

A japánok csak a kaszni agyagával spórolnak, korábban jelentkeznek a karosszéria hibák, de különösebb gond nincs velük. Abba az irányba is nézelődhetsz.

2020. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

"Semelyik nyugati autó nem bírja a magyar utakat."

Máris megfordult a föld polaritása, és Japán nyugatra került?

Azt hittem addig van még pár ezer évünk.

2020. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
6.-os, te még bizonyára nagyon fiatal vagy. Az én időmben Japán is nyugat volt...:
2020. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat jársz fantasztikus eldugott mellékutakon akkor nincs az az autó aminek a futóműve bírná a megengedett maximális sebességgel haladást max sebességgel.


Zala, Somogy, Tolna, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kicsiny falui közötti utak kegyetlenek pl. :D


De itt nem messze tőlünk van olyan út amit akkor csináltak amikor apám gyerek volt... most 70 éves faterom és azóta csak foltozgatják meg kiöntik kátránnyal azt az utat....


Autók futóművén is mindig a jobb oldali adja meg magát előbb.

Nekem a jobb oldali tartógömbfej szakadt ki, jobb oldali rugótartó kezdett el kiszakadni a helyéről.


Céges autóban jobb hátsó rugó tört ketté, jobb oldalt esett szét a kormányösszekötő.

2020. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 crudy ***** válasza:
80%

Sok itt az olyan kerdes, hogy milyen autot szabad venni, amire nem kell kolteni.


Ha japan akkor nem birja az utakat, ha volswagen akkor nem birja a motorja, ha francia akkor szar minden. Ezekkel szoktam talalkozni surun de az a valosag, hogy minden autora kolteni kell. Nem reg volt egy kis vita, egy srac szerint a toyota az uber kiraly es azon kivul minden egy hulladek. Par sorral feljebb olvastam h a japan autok a legjobbak.


Sajnos, nincs legjobb auto mert akkor a tobbi mar nem lenne. Vannak igenyek es minden auto betolt egyet amiert arra esett a valasztas. Ha te nem veszel japant mert tonkre megy a futomu akkor majd veszel mast amiben tonkre megy mas. Mar reg nem azt az idot eljuk, hogy havi egy ket ezerbol le van szervizelve az auto.


Vegyel japant es ha tonkre megy a gatlo, csereld ki es meg a szar utak ellenere se fog fajni a fejed a gatlok miatt par evig.


Ha kiszakad valami, az a tulaj hibaja mert akkor az mar ugy kopogott nyekerget h orultet. Egy szilent par ezer forint, maunkadij se oriasi egy szilent cserenel. Egy lengokar lehet draga, 20-30-40 ezer forint, de egyszer kell megvenni, aztan jo lesz megint evekig.


Ne a legjobb autot keresd amire nem kell majd kolteni mert nagyot fogaz csalodni, talald ki, hogy neked mi fontos, mi kell egy autoba. Ha az h relative megbizhato legyen, az is oke. Ha meg van akkor ezek alapjan valassz egy autot es ha valamiert kolteni kell ra, akkor kolts. Ha nem akarsz akkor soher vagy, ne vegyel autot. Ha nem tudsz de ha lenne koltenel akkor meg nem tartasz ott, hogy autot tarts fent.


En magamnak szerelem az autoimat, van is kedvezmenyem, nem is kicsi, igy konnyu. De voltam autoszerelo es tudom, hogy mennyi penzt lehet ott hagyni egy szerelonel, szoval aterzem az ilyen fajdalmakat, de ha nem varjuk meg, hogy komplett felfuggesztes felujitasra van szukseg, akkor nem nagy penz. Senki nem mondhatja h faj egy toronycsapagy vagy egy stabrud csere mert jol tudom h potom osszeg es a munka is kicsi vele.


Vegyel batran japan autot, az sem igaz h szetrohadnak, a mazdanak volt egy ilyen korszaka de ennyi. A motorok jok, a dizelek is, a benzinek is, karban kell tartani es minden jol mukodik.

2020. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség.
2020. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!