Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta nézek autókat, de nem tudom, hogy mi lenne a jó választás. Szempontok: a keret 4500000 Ft, mindenképp benzines, hibrid (esetleg elektromos). 4/5 ajtós, hogy kényelmesen elférjünk benne csomaggal is. 2016 (esetleg 2015) pluszos évjáratúban gondolkozok. Semmiképp sem kisautót szeretnék, tehát 100-105 pluszos lóerő, 1200 pluszos hengerűrtartalom.

Egy megbízható, sokáig használható használtautót szeretnék, aminek még dizájn is jutott.

Tudom, hogy sok a szempont, és hogy vannak igények, így rosszindulatú hozzászlásokat nem kérek!

Természetesen nem kell az összes szempontot betartani, ezeket azért írtam, mert ilyen típusú autókat szeretnék.

Milyen márkát, modellt ajánlotok? Mik a fontos tényezők emellett?

Előre is köszönök minden segítséget!



2020. jún. 6. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből igen sok modell közül válogathatsz, valahogy szűkíteni kellene a kört.
2020. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ennyiért én biztos Lexust vennék, de szóba jöhet a Toyota Corolla, Avensis újabb darabjai.
2020. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor kis szűkítés: francia autót, Mazdát, ill. Fiatot nem szeretnék. Kérem a válaszolókat, hogy ezt tartsák tiszteletben, emiatt ne támadjanak!
2020. jún. 6. 10:53
 4/15 A kérdező kommentje:

#2, most, hogy írtad, nem is lenne hülyeség a Lexus.

Amire gondoltam, az a CT200h. Elfogadható áron.

De. Nem tudom, nem lenne-e sokkal több a fenntartása egy másik, nem prémiumautóhoz képest?

Mert a használt eladási ára ugyanannyi egyeseknek, mint egy VW Golfnak,vagy egy Fordnak. Csak a fenntartása is ugyanannyi? Nem szeretnék azért rengeteget költeni rá, ha olcsóbban is ki tudok jönni belőle.

Erről mit tudtok? :O

2020. jún. 6. 10:58
 5/15 A kérdező kommentje:
Remélem, nem voltam nagyon zavaros :|
2020. jún. 6. 10:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy Lexust fenntartani nem sok, hisz egy nagyon megbízható autó. Ha az előző tulajdonosai karbantartották, tehát cseréltek benne olajat, akkor maximum a fogyasztása nem fog tetszeni, ami akár 10-12 liter is lehet a motortípustól függően, dehát a luxus ezzel jár. Kopóalkatrészekkel számolj, amelyek minden autónál kopnak.


Szerintem össze sem lehet hasonlítani a többi prémiummal, hiszen azokkal folyton van a probléma, Lexussal pedig nem. Vétel előtt nézesd át szerelővel mindenképpen.

2020. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6, köszönöm szépen! A fenntartáson belül még arra vagyok kíváncsi, hogy például ha meghibásodik benne valami, akkor annak az alkatrésznek a cseréje sem kerül sokkal többe, mint a fent említett autótípusoké?
2020. jún. 6. 17:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha ebben meghibásodik valami az drága, mert már mindent kompjúter vezérel, de mivel japán, nem jellemző. Ezért írtam, hogy szerelővel nézesd át, ők ki tudják olvasni a hibakódokat is. Nem drágább fenntartani, mint egy Golfot, mert abban folyton vannak kisebb-nagyobb gondok.
2020. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy megnéztem egy szerelővel, hogy történik? Én vigyek oda szerelőt, vagy elvihetem az autót műhelybe, vagy hogyan?
2020. jún. 6. 18:06
 10/15 A kérdező kommentje:
Megnézetem*
2020. jún. 6. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!