Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2020-ban, aki így járt el,...

2020-ban, aki így járt el, mégis mennyi volt a vizsgabiztosnak járó "tarifa"?

Figyelt kérdés

Legtöbb ismerőöm - budapestiek - mesélték, hogy egytől egyig fizettek az oktatónak, sőt valakinél elvárás is volt, hogy fizessen annak érdekében, hogy a vb ne buktassa meg. Ezen mondjuk eléggé meglepődtem, hogy ez van akinél elvárás is, de ha ez a rendszer akkor ez van. Szerintetek 2020-ban mennyit érdemes odacsúsztatni az oktatódnak, hogy biztosra menj a vizsgán?


Mielőtt bárki kérdezné, nem nem vezetek közveszélyesen, tény hogy lassabban megy mint az átlagnak, már 60 órán túl vagyok. Viszont lejárt lassan a 2 évem, és inkább biztosra mennék, minthogy még egyszer végig kelljen járni az egész képzést.



2020. jún. 6. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Én 2 éve Budapesten forgalmi vizsgáztam, és elsőre sikerült úgy hogy nem fizettem le az oktatót. Szó sem volt róla az oktatónál, hogy ilyet kéne csinálni. Akkoriban voltam végzős a gimiben, és több osztálytársam is akkor vizsgázott. Ők állítólag 20 ezret fizettek a vizsgabiztosnak, de nem közvetlenül neki adták oda, hanem az oktatójuknak egy borítékban, és ő adta oda a vizsgabiztosnak, ha sikeresen átmentek a vizsgán. Ha nem sikerült a vizsga, akkor meg visszakapták a 20 ezerjüket, szóval nem tette el akkor a vizsgabiztos. Nem tudom, hogy mennyi valóságalapja van ennek, de 3 osztálytársam is mesélt ilyen sztorikat. Én nem tapasztaltam ilyet, de lehet csak szerencsém volt és normális vizsgabiztost és oktatót fogtam ki.
2020. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem az első vizsga nem sikerült. Relatív, hogy most ki normális és ki nem. Az biztos, hogy amikor megforduláskor az egyik kerék hozzáért a járdához, azonnal leállította a vizsgát. Plusz rengeteg hibavonalat behúzott másra is. Nem mondom, hogy ok nélkül, de egy hibáért behúzni 5 hibavonalat nekem soknak tűnt. Más kérdés, hogy hogy jár el akkor, ha fizetek.
2020. jún. 6. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Elsőre nem sikerült, és már el vagy keseredve?
2020. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mivel augusztusban lejár a kreszem, és addig egy lehetőségem lesz, nyilván.
2020. jún. 6. 16:30
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Én felvenném hangrögzítővel, aztán simán feljelenteném, mi az hogy "kötelező"? Kifizetted a vizsgadíjat, az éppen erre van.
2020. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez nem személyes tapasztalat, 4-5 pesti ismerősöm mondta, hogy külön kérte az oktató. Cserébe persze rögtön átmentek. Ez mondjuk valamilyen szinten szomorú. Most 28 pluszórát vettem egy vagyonért, de kiváncsi vagyok mi lett volna, ha anno inkább fizetek.
2020. jún. 6. 17:56
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Szóba se került nálam (pedig buktam először) és egyik ismerősömnél sem. Ha tényleg ettől félsz, akkor szépen vedd fel hangrögzítővel az egész vizsgát, az elejétől a végéig. Ma már mindegyik telefon képes erre.

Aztán ha szóba kerülne a csúszópénz, akkor szépen elő lehet venni a telefont, hogy ez most bizony rögzítésre került :)

2020. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Abrams12 válasza:
100%
Én Budapesten vizsgáztam tavaly, elsőre sikerült kenőpénz nélkül.
2020. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én Szekszárdon 4 éve, szintén kenőpénz nélkül elsőre.
2020. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Es volt aki fizetett vagy ez csak egy vatosi legenda? Kommentek alapjan legendanak tunik.
2020. jún. 8. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!