Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta nem kötelező az autókon...

Mióta nem kötelező az autókon sárfogó gumi használata?

Figyelt kérdés

Tegnap esett nálunk az eső. Előzéskor ha közel kerültem az előttem lévő autókhoz, akkor ahogy az szokott lenni, sokkal több víz került a szélvédőre, mert az előttem menő autó felverte oda. Már korábban is megfigyeltem, hogy vannak olyan autók amik jobban felverik a vizet, de vannak olyanok is amik meg alig. Tegnap utolértem egy régi Lada-t is, és elég nagyot csodálkoztam azon, hogy az sokkal kevésbé verte fel a vizet mint kb. 1 perccel korábban előttem ugyanakkora sebességgel menő valamilyen Audi-s SUV. Aztán gondolkodtam rajta hogy ez miért lehetett, és arra jutottam, hogy valószínűleg a sárfogó gumi miatt. Mert a Lada-n még volt, de a legtöbb autón már egyáltalán nincs.

Ekkor eszembe jutott az is, hogy régebben egyszer egy közúti ellenőrzés során a bátyámat jól megbüntették, mert ő leszerelte ezeket a gumikat az autójáról. Tehát volt olyan időszak, amikor ezek kötelezőek voltak még. De ma már gondolom ez nincs így, mert egy új autón sincsenek. Ez mióta van így? Vagy a régi autókon még mindig kötelező csak az újakra nem raknak már?



2020. jún. 6. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kb. 20 éve.
2020. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Mióta alapfelszereltség minden autón az ablaktörlő és a szélvédőmosó, már-már az esőszenzor is, azóta nem jelent különösebb gondot ha az előző autó felveri a szélvédőre a vizet/saras vizet. De szerencse hogy nem kötelező, az ilyen földig érő sárfogó nem nézett ki valami jól.
2020. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
2-es azért néhány rally autón elég jól mutatott
2020. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tényleg nem jelent hatalmas gondot, ha több víz verődik fel a szélvédőre, de attól még így is csökken a látótáv, mindegy milyen új autóról beszélünk. Nekem egy 2014-es Skoda Octavia-m van, nem hiszem hogy amióta ezt az autót gyártották sokat fejlődött volna az ablaktörlő-technológia. Nagy esőben gyakorlatilag 50 méternél jobban nem tudok senkit megközelíteni, mert "eltűnik" előlem az autó is, meg minden is, az ablaktörlő max sebességnél sem tud elég vizet letörölni az ablakról ahhoz, hogy ki lehessen látni.

Ilyen szempontból úgy látszik, hogy akkor visszafejlődtek az autók az elmúlt kb. 20 évben.

2020. jún. 10. 00:10
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek. De nem csak emiatt lenne fontos ez, szerintem a kavicsfelverődés is jóval ritkább volt.


Csak hát az esztétika és pár eurócent miatt beáldozták a biztonságot.

2020. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
A mai autóknak sokkal lejjebb lóg a lökhárítójuk mint a régebbi autóknak, szinte majdhogynem az egész kerék bele van építve a kocsiba ezért az felfogja valamennyire a vizet, sarat. Nem úgy mint egy Ladánál mondjuk, ami szinte tényleg egy négy keréken guruló doboz volt.
2020. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!