Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 éves téli gumi cserére érett?

6 éves téli gumi cserére érett?

Figyelt kérdés
2020. jún. 9. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Én már egyszer befürödtem ilyennel, még egyszer nem kockáztatom a saját és más életét...
2020. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, ez olyan kérdés, mint a "200e-et futott autót meg szabad-e venni".


Attól függ, milyen állapotban van. Ha megfelelő a barázda mélység, nem keményedett "érett" meg a futófelület, és egyébként is jó állapotban van, akkor még használható. Nem törvényszerű, hogy 6 év után tönkremenjen a gumi, viszont ebben a korban már jobban oda kell rá figyelni.

Ha megfelelően tárolták, gondozták és egy jó minőségű gumiról van szó akkor simán jó is lehet még.

2020. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Határeset. Az állapotát kellene megvizsgálni. A profilmélységen kívül, mikrorepedések vannak-e rajta? Legelőször a mintaárkokban szeret megindulni. Maga az anyag tapintásra mennyre kemény, kopogós műanyagszerű, vagy még érezni-e a gumiszerű puhaságot.

Ha jó állapotban van, egy-két szezont még lefuthat.

2020. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idő nem veszélyes, sokall inkább az állapot a döntő.
2020. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Márkától is függ. Nekem Bridgestone-ok a téli gumik, azzal vettem anno az autót, kb 4 éve. Akkor tök újnak tűntek, bár a korát nem tudom, de 1-2 éves lehetett. Legutóbb mondta a gumisom, hogy nagyon megkeményedett már a gumi, le kéne majd cserélni. Meg is lepődtem, hogy már lejárt az ideje. De megnéztem én is, tényleg nem tűnik már jónak, pedig a kopottsága alapján minimum 70%-os még. Úgyhogy a következő télre lecserélem, nekem fontos, hogy biztonságosan tudjak közlekedni.
2020. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a gumiszerelő mondta, hogy márkától is függ, de a Bridgestone-ok hamarabb bekeményednek.
2020. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami. Nekem a Michelin téligumikon már 5 éves korukban apró repedések voltak. Meg is lepődtem rajta, hogy egy jó nevű gumi csak ennyit bírt. (Hogy ez mindegyikre igaz, azt persze nem állítom.Lehet csak én fogtam ki a Michelinből egy ilyen szériát.) Kopni viszont alig kopott.
2020. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bőven jó még.
2020. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!