Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es Corolla olajfogyasztás...

1999-es Corolla olajfogyasztása kb. 1L/1500 km, ez normális? Illetve mit lehetne tenni vele? Mitől van?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy normális. Szerelőhöz vinni, megcsináltatni.
2020. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Akármitől lehet...
2020. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony nem normális.

Lehet a szelepszár szimmering vagy a dugattyúgyűrű is hibás.

2020. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne megcsináltatni vagy inkább töltögessek rá? Mennyibe kerülhet javíttatni kb.?
2020. jún. 10. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2 eset lehetséges:

- külvilágba szivárog az olaj (olajos a motor, olajfolt az autó alatt) Ezt általában valamelyik tömítés hibája okozza pl.: szelepfedél tömítés, leeresztő csavar stb.

- égéstérbe kerül az olaj (kékes színű a kipufogófüst) Ezt okozhatja pl. kopott dugattyúgyűrű, hibás szelepszár szimering stb.


És persze az is lehet, hogy a hűtővízzel keveredik, de ez nem valószínű, mert akkor nem az alacsony olajszint tűnt volna fel.

2020. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy egyiket sem vettem észre.

Látható füstje nincs az autónak, nincs olajfolt sehol, fagyálló nem tejeskávé színű.


Lehetséges, hogy az égéstérbe kerül, de olyan kevés, hogy nem látható én erre tippelnék. Ebben az esetben mi lenne a teendő?

2020. jún. 10. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ilyen sok olajat fogyaszt, akkor mindenkeppen vidd el szerelőhöz. Lehet drága lesz,de A szerelőn ne spórolj, mert ha rosszul csinálja meg, akkor teljesen tönkre mehet a motor.
2020. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!