Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda MX-5 NA motorja (B6ZE...

Mazda MX-5 NA motorja (B6ZE (RS)) mennyire problémás, illetve mennyire bírja a magas fordulatot?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olajat szeretik enni, de amúgy tipik 90s szívó.

Nem problémás koncepció, de 30 évesek lassan. Tömítések már rottyon vannak. Itt-ott ereszt. Max úgy fogj bele ha komplett felújítással kezdesz. Viszont ha azzal megvagy, rálocsoltál kb 300-at okosan vétel után akkor nem lesz vele sok baj.

2020. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 1.8as NBFLem van. A motor alapjaiba szinte ugyanaz mint az 1.6.(Inkább az 1.8-at vedd) Abban nagyobb a bugi, főleg ha sper is van benne.

2 dologra kell figyelni. Minőségi olaj(Motul xcess 5w40) maximum 8 ezrenkéni cserével.

Hidegen nem forgatni.

Ha ezeket betartod kimegy a világból. Enyémben 230ezer km van. a 8 ezres csereperiódus alatt a nívó tetejétől a feléig csökken az olajszint. Ez elhanyagolható olajfogyasztás. Pedig nem kímélem!


A magas fordulatot rendesen kívánja! 3 ezres fordulat alatt olyan mintha szenvedne, és nem érezné jól magát, 3 és 6 ezer között érzi jól magát 6-7,2 között meg igazi üveghangú ordító állat.

És kell is forgatni mert 4 ezertől indul meg úgy rendesen.


A tuningot is nagyon jól bírja. Utólagos turbóval, gyári belsővel 250LE ig ellehet menni, Egyedül az alacsony fordulati nagy NM-t nem szereti. De melyik motor kedveli?


De véleményem szerint felesleges a turbósítás. Nekem egy normálisan megépített cold air intake van, hengerenkénti leömlő, és egy eléggé csupasz kipufogó rendszer. +MS3 motorvezérlő rendesen megírva.

Gyárilag 139Le-t mértünk, ezekkel a módosításokkal 158,5LE lett. dragy-val 6,89es 0-100 lett az eredmény.


Én csak ajánlani tudom az MX-5 bármely generációját.

2020. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat 😁
2020. jún. 13. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint nincs mit hozzátenni az előző válaszhoz, mindent leírt, ami fontos.

Ezek a '80-as évek beli 1.6-os japán motorok, legyen az B6ZE, D16, B16, 4AGE mind-mind nagyon szívós és jó konstrukciók, megmerem kockáztatni, hogy talán a legjobbak.

2020. jún. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!