Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó?Melyik a jobb? Ár/érték

Első autó?Melyik a jobb? Ár/érték

Figyelt kérdés

Mondták többen hogy több autó össze se hasonlitható most kategóriába szedtem es lehetőleg minnél több kategóriábol irjatok ami el menne első autónak az ár a jelenleg relativ ár/értékre megyekk itt a kategóriák és autók:

Átlag autók:

1.Audi A3 1.9tdi

2.Honda Civic 6.gen 1.6vti

3.Vw golf mk4 1.9tdi

4.Vw golf mk3 1.tdi9

5.Seat Ibiza mk3 1.9 tdi

6.Toyota Corolla mk9 1.6

7.Seat Leon mk1 1.9tdi

8.Toyota Yaris mk1 1.5 Mk2 1.8

9.Volvo C30

10.Audi TT



Veteránok:

1.Trabant1.1

2.Vw golf 1

3.Bmw e30

4.Vw Polo 1

5.Vw golf2 16.gtd/gti

6.Vw golf Cabrio 1

7.Vw jetta mk1

8.Vw Passat mk2

9.Polski Fiat 126

10.Skoda Favorit

11.Porsche 924



Sport autók:

1.Audi cabrio

2.Mazda mx-5 NA

3.Mazda mx-5 NC

4.Porsche boxster

5.Nissan 350z

6.VW Golf3 VR6

7.Mazda mx-3

8.Toyota celica mk5



2020. jún. 14. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Az Audi TT specifikusan pont hogy egy sportautó :) -- bár az első 1-2 generációt gyengének mondanám, a harmadik az igazi (2015 utániak).


Szerintem először azt csináld, hogy vedd őket 3 kategóriába:


1. Amelyiket ki tudod fizetni legalább 50% önerővel, +25% várható szervizköltség, majd kényelmesen fog telni a szervizelésére a továbbiakban is

2. Amelyiket ki tudod fizetni legalább 50% önerővel, +25% várható szervizköltség, de a továbbiakban meg fogja érezni a pénztárcád a szervizelést, illetve nem fog telni arra, hogy mindent időben és rendesen karbantarts rajta

3. Amelyiket nem tudod kifizetni legalább 50% önerővel


Amelyik a 3. kategóriába esett, azt egyből hanyagold is szerintem.


Ha valami ellenállhatatlanul tetszik a 2. kategóriából az összes többivel szemben, lelked rajta, ha megér annyit hogy máshol kicsit meghúzod magad, akkor egészségedre.


Ha nem, akkor első kategória.


Veterán autót én semmiképp nem vennék, főleg nem olyat, ami újonnan drága volt (mert annak a szervizelése drága lesz használtként is). Én SZVSZ 5 évnél idősebb autót sem vennék, de tudom hogy ez viszonylag nagy luxus a hazai viszonyokat figyelembe véve.

2020. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3.kategóriának a sport autók vannak akkor azokat hadjam? Mert akkor en most nem értem de ha nem az akkor smmit nem értek XD
2020. jún. 14. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Az én kategóriabesorolásom más mint a tiéd, olvasd el az egészet. :)


Szerintem nyugodtan vegyél sportautót első autónak, tök király élmény lesz vezetni és te leszel a Jani. Csak olyat, amit megengedhetsz magadnak. Ugyanakkor első autónak túl erőset sem vennék, szóval valami 160 ló alatt.

2020. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem a te kategóriáidra gondolt az első válaszoló, hanem hogy amiket leírtál autókat válogasd össze azokba a kategóriákba, amit leírt, és így egy kicsit jobban át tudod látni.
2020. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ja értem köszönöm mind2töknek
2020. jún. 14. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Te magad sem tudod, mit akarsz. Ezek egy random módon összeállított listának, vagy vágyálom listának tűnnek. Mennyi pénzed van rá??Milyen havi költséget viselsz el az autódra? Ha ezek megvannak, rögtön szűkül a lista. Veteránt hobbinak begyél. Sportautót majd ha megtanultál vezetni. ( ezek közül mondjukegyik sem sportautó, max. sportos) A TT egy kifejezetten gyors autó,erős is, hiába írta azt valaki, hogy nem.
2020. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Számomra nem csak a Ferrari a sport autó
2020. jún. 14. 17:38
 8/12 anonim ***** válasza:
az egy dolog, de kategória szerint sportos és nem sport. De nekem mindegy, nem ez volt az írásom lényege.
2020. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 Én írtam hogy a TT gyenge, de ezt leginkább az első 1-2 generációra értettem, a 3. brutál jó.
2020. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző kérdésedben is többen mondtuk, hogy amelyiket szeretnéd.
2020. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!