Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem teker az önindító?

Nem teker az önindító?

Figyelt kérdés
A jelenség a következő: elfordítom a kulcsot, zúg az ac pumpa, minden működik aminek gyújtáson működnie kell, a tompított, reflektor, rádió, utastér ventilátor stb.. Aztán mikor indítóznék akkor nem történik semmi, nem teker az önindító. Ez a jelenség csak néha néha fordul elő, van amikor egész nap indul rendesen, aztán egyszer csak gondol egyet és nem teker az önindító következő indításnál. Ilyenkor tolásra indul egyből. Az autó egy Fiat Seicento 900S. A napokban koccantam vele egyet, az utasoldali eleje koccant, a lámpa tört és a hűtőm ment szét, de eszembe jutott hogy lehetséges hogy az ütközés hatására az önindító földelése megmozdult és néha nem érintkezik rendesen. Honnan lehet tudni hogy a gyújtáskapcsolónak van baja, vagy az önindítónak?

2020. jún. 15. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol van az önindító a motoron?

Lehet, valami kábelt rányomott a hűtő ütközésnél az önindítóra, vagy megsértette a szigetelését.

Ha nem, akkor ez a tipikus szénkefe-hiba.

2020. jún. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs FÖLDELÉS az önindítón.

Test az van és kontakt hiba is előfordulhat.

Átkell nézni minden vezetéket.

2020. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Földelés?! A testelésre gondolsz szerintem. De azt meg általában a házán keresztül a motorblokkról kapja.

Nem tudom, hogy van-e köze a koccanásodhoz, de tipikusan ilyen tünete szokott lenni, mikor felújításra, vagy cserére szorul az önindító. Ilyenkor szokták csinálni, hogy amikor nem indul, kalapáccsal megkocogtatják az önindító házát és akkor időlegesen működik.

2020. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az autó utasoldali elején található az önindító, és a koccanás sem volt akkora hogy bármi is hozzáérjen. Én arra gondoltam hogy lehet a kasztni hirtelen ütődésétől lazulhatott meg a test. Tegnap este is a munkahelyemen betoltuk az autót mert nem indult, hazaértem vele, és itthon már pöccre indult többször is egymás után. Lehetséges hogy az úton való rázkódástól olyan behatást kapott mintha kalapáccsal megütögetném, és ezért indult?
2020. jún. 16. 09:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem is ilyen volt. Egész nap jöttem-mentem az autóval, semmi gond. Aztán délután hiába fordítom el a kulcsot se kép, se hang. Bevontattattam az autót a legközelebbi szervizbe, ahol rávágták, hogy lemerült az akku. Mondtam, hogy vegyenek elő egy multimétert, mérjenek rá. 12,6V. Jó, akkor nem akku, hanem a gyári riasztó tiltott le, szanszét kell szedni a belteret, mert állítólag még a gyárban sem tudják, hogy melyik autóban hova rejtik el a riasztó vezérlőjét - állapították meg ránézésre a diagnózist. Nekem ez nem tetszett és szerencsére azonnal pöccre beindult az autó. Tudtam, hogy nem "gyógyult meg" magától, de nem akartam otthagynoi, hogy szétcincálják. Kifizettem az eddigi "fáradozásukat" és elköszöntünk egymástól.

Két hétig folyamatosan jöttem-mentem az autóval minden gond nélkül. Majd ugyan ez. Tréler, most másik szervizbe vitettem. Ott állapították meg, hogy önindító. Ki lett cserélve, semmi mást nem csináltak az autón. Még az akkumulátorom is ugyan az, mint akkor. Ez 6 éve volt, azóta is hibátlanul jön-meg, indít az autó.

2020. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!