Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érintkezési hiba lehet vagy...

Érintkezési hiba lehet vagy zárlatos lehet az autóm, ha egy kicsit is hozzáérek a kuplunghoz vagy a fékhez és dudál az autó?

Figyelt kérdés
Tegnap előtti nap folyamán nagyon nagy viharban jöttem haza kocsival. Egész éjjel esett az eső és az autó a szabad ég alatt állt. Másnap késő délutan beültem a kocsiba és még be sem indítottam az autót csak ráléptem a fékre és dudált az autó. Majd a kuplungra léptem rá és akkor is dudált. Ez miért lehet? Korábban sosem tapasztaltam ilyet és nem is hallottam még ilyenről. RÁLÉPEK A FÉKRE ÉS DUDÁL AZ AUTÓ?! :D elég viccesen hangzik, de igaz. Az eső miatt lehet? Beázhatott a motortérben valami és zárlatos lett? Sajnos nem értek hozzá.

2020. jún. 16. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én inkább a kormány körül, a duda-gombnál keresném a hibát.
2020. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én megnézném a biztosítékdobozt, ha a motortérben van akkor elképzelhető hogy kapott egy kis vizet aztán valahol áthúz, kis szerencsével csak ennyi a hiba és egy hajszárítóval orvosolható.
2020. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy peugeot 307-ről van szó. Utána nézek hogy abban hól van pontosan a biztosíték. Nem igazán mertem vele elindulni még szerelőhöz sem, mert féltem, hogy elkezd út közben majd folyamatosan dudálni.Keresgéltem már netem, hogy ki lehet-e valahogy kapcsolni a dudát külön, de semmi. Annyi infót kaptam, ha esetleg folyamatosan elkezdene dudálni, akkor szedjem le az aksiról mind a két vezetéket és akkor elhallagat, viszont akkor meg tolhatom a szerelőhöz. :D :(
2020. jún. 16. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor húz le csak a dudáról a sarukat. Nem ismerem ezt a típusú autót, de gondolom meg lehet tenni vele.
2020. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma! Valószínű beázott, mert vizes volt az aksi és vízköves az aksi és a vezeték kapcsolata. Letakarítottam , nyitva hagytam, hogy kiszáradjon és működi rendesen. Köszönöm a segítségeket! :)
2020. jún. 16. 21:36
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Ordas kamu!

Ha értenél egy kicsit az autóvillamossághoz, akkor nem találnál ki ekkora hülyeséget. Ha az akksi volt "vízköves" -bár ez is egy ökörség- akkor minden berendezésnek problémái lennének a világítástól kezdve az ablaktörlőn át a generátorig. Legalább a kezdő vezetőket ne riogasd ilyen marhasággal.

2020. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat!

1. Akkor nem vízköves, hanem vízkőhöz hasonló képződmény volt rajta.

2. Megmondtam, hogy nem értek hozzá, azért kértem segítséget.

3. Köszönöm, hogy elmondtad, mi lenne akkor, ha "vízköves" lenne az aksi (bár akkor ez lehetetlen és baromság), most már ezt is tudom.

4. Azzal, hogy az autómnak valamilyen baja lett és segítséget kértem, majd leírtam a tapasztalataimat, hogy én mit csináltam és másnapra jó lett ezzel nem tudom, miért riogatnám el a kezdő vezetőket.

2020. jún. 19. 11:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!