Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere ti szerelőtöknél...

Olajcsere ti szerelőtöknél mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
szimpla kíváncsiság
2020. jún. 16. 12:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(természetesen szűrővel együtt)
2020. jún. 16. 12:28
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Egy ezres, max 2. Persze maszek.

Nyilván + olaj, de azt is féláron adja nekem ide ahogy ő is kapja.

2020. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
+ a szűrő is nyilván.
2020. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Olaj 6-9ezer (4 liter), szűrők 3-4ezer. Munkadij nincs, ledolgozuuk egymásnak (kicsit tisztitsd már meg a laptopomat/nem szól a kapucsengő, stb).
2020. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olajat, szűrőt és a leeresztőcsavar alatti tömítést én szoktam vinni, így csak a munkadíjat fizetem.

Olaj kb 12-13e Ft/5 liter

Szűrő 3e

Tömítés ~40 Ft (gyári)

Munkadíjra 3-4eFt-ot szokott kérni a szerelőm, de általában egy 5-öst adok neki. Nekem bőven megér ennyit, hogy nem én koszolom össze magam és nem én futkosok a használt olajat leadni.

Tehát egy komplett olajcsere kb egy 20-asból van meg.

2020. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33.000 Ft, ha csak a motort kell szervizelni 77.000 Ft, ha a váltót is. Szereléssel, anyaggal, számlával, garanciával szervízkönyvvel
2020. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kilencezer az óradíja, tizenkétezer az olaj, ezer a szűrő.

22e.

2020. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Audi/Skoda/WV márkaszervizbe viszem, ebbe kicsit drágább és több olaj kell és a márkaszerviz sem dolgozik kimondott olcsón, olyan 50-re jön ki a motorolajcsere mindennel együtt, ebből kb. 35 az olaj.


Ez sajna nem olcsó, de az autó árához képest alacsony, illetve ha lenne professzionális diagnosztikai eszközöm, akkor is kb. felső hangon egy tizest tudnék spórolni olajcserénként, évi egy mátyásért pedig szerintem felesleges ilyet venni.

2020. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30 ezer körül hagyok ott, ebben benne van az olaj, a levegőszűrő, pollenszűrő, olajszűrő, és a munkadíj ára is. Ez egy átlagos kis Renault, van autóm, aminél 50 ezer kb ez a művelet, és mindig kell rá egyebet is költeni.
2020. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, hát ha az a kérdés, a másik autóm még garanciális. Így muszáj márkaszervizbe hordanom. Hordós olajból felhasználnak 5 litert, ami kannás változatban kb 7-8eFt a boltban. Egy olajszűrő és kb 20 perc munka. Erre fizettetnek "kedvezménnyel", mert tőlük vettem az autót, 42eFt-ot. Na ezt sokallom. Mert ahogy írtam a másik autómnál a feléből megvan ugyanez, ráadásul jobb minőségű anyagokkal.
2020. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!