Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkereket fel tudok pumpáln...

Motorkereket fel tudok pumpálni biciklipumpával?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a témában, nem az enyém a motor, csak használom 2 napja és elég lapos a hátsó. Ugyanúgy van rajta szelep mint egy bringán, azért gondoltam. Elnézést ha segghülye a kérdésem, gondoltam inkább biztosra megyek, nem szeretném elbszni. (Amit egy pumpáláson egyáltalán el lehet lol)


Yamaha XT 125 X.



2020. jún. 16. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Autógumit is fel lehet csak beledöglesz mire felpumpálod. Egyébként igen, tudod vele pumpálni egész nyugodtan csak továbbtart valamivel, ennyi.
2020. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
2020. jún. 16. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felfújható. Milyen szelep? Van többféle, itthon 2 elterjedt: presta meg az "autós". Bicajon is lehet e kettő közül bármelyik. Gondolom autósra gondolsz, mivel motoron én még presta szelepet nem láttam :)


Ha olyan pumpád van, amivel fújható autószelep, akkor meni fog. Annyi, hogy mivel sokkal több levegő fér egy motor gumijába, többet kell pumpálnod, ráadásul a végén már 2 bar felett jársz, úgyhogy nem lesz könnyű. Nekem volt egy lassú defektem a motorom hátsó gumijában. Ez egy 220 kg körüli motor, ennek megfelelően 160/60 (17") a mérete. Szerintem 20 percen keresztül pumpáltam, hogy legalább annyi levegő legyen benne, amivel a gumisig eljutok. Ráadásul ez egy minőségi fémházas, nagy biciklipumpa volt :) Úgyhogy hajrá :D

2020. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Autós pumpával felfújhatod, a biciklié nem megy rá a szelepre, illetve kétlem, hogy tud megfelelő bar-t fújni.
2020. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy komoly nagy fém biciklipumpám, 10bar-ig lehet vele fújni, mindent ezzel fújok. Autót, motort, robogót, biciklit, megerőltetés nélkül. Szerintem ilyenre érdemes beruházni komolyabbat, sokszor jól jön.
2020. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Autós pumpával felfújhatod, a biciklié nem megy rá a szelepre, illetve kétlem, hogy tud megfelelő bar-t fújni."


Ez ilyen formában nem igaz.


Mint írtam, többféle szelep van. Legelterjedtebb Európán belül a Presta meg a Schrader (ez az "autós"). Hollandiában meg valamiért Dunlop szelep is van, mindhárom egyforma gyakran, csak hogy még nagyobb szívás legyen felpumpálni.


A kérdező valószínűleg Schrader szelepre gondol, mivel az autókon, motorokon manapság csak ilyen van. Ha van olyan pumpája, ami Schrader szelepet tud fújni, ami nem kizárt, mivel bicajoknál is elterjedt ez a szelep, ez a pumpa, akkor minden gond nélkül fel tudja fújni. Sőt, van olyan pumpa, aminél megordítható a belseje és tud Schradert is meg Prestát is fújni. Az enyém pl ilyen, mert országúti bicajomon Presta szelepes gumi van, hegyikerékpáromon Schrader szelepes.


Illetve kétled, hogy tud megfelelő bart fújni. Aha, okés. Attól még, hogy több levegő kell egy motor vagy autó gumijába, a nyomás nem lesz több, mivel sokkal nagyobb a térfogata. Egy jó minőségű biciklipumpával simán lehet 9 bart is fújni. Az országútimat 8-ig szoktam felfújni. Egy ilyen Yamaha XT125 gumiját tippre 2,5 bar környékéig kell fújni. Akkor az miért ne menne, ha bicajba 8-at is belefújsz? Motorban a 2,5 bar sokkal több levegőt jelent, mint bicajba 8, ezért hihetted azt, hogy ez nem sikerülhet. De ez nem igaz, csak több idő alatt tudod belefújni, mivel több levegő kell a 2,5 barhoz, mint bicajnál a 9 barhoz.

2020. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

menni fog csak lassan, egy hétköznapi biciklibe is 2-3 bar nyomás kell viszont ha nem akarsz fáradozni akkor vehetsz 12v-os kompresszort autósboltba 3-4000Ft, ez csak egy villanymotor meg általában száraz kompresszor

rákötöd a motor akksijára és fél perc alatt felnyomja

2020. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elgurulni egy közeli benzinkútra nem opció?
2020. jún. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!